Na początek mały konkurs

Kto już widział naszego nowego dziecięcego manekina ten wie, że jest on przystosowany do wielu zadań. Tutaj jest bez głowy i bez rąk, które ciekawscy mogą obejrzeć klikając na link Nasza nowa Ola. Tym razem to nie Ola jest głównym tematem. Nie jest też nim mój królik, który po odkręceniu głowy jest wyższy od manekina. Tym razem porozmawiamy o nowej sukience. Ale zanim o sukience, zadam Wam zagadkę o materiale. Zagadkę z nagrodą w tle. Do zgarnięcia jest 1 pobranie na papavero.pl. Jeśli więc masz ochotę na darmowy szablon, weź udział w zabawie.

Pytanie konkursowe brzmi: z czego uszyłam tę sukienkę? Kto odgadnie jak nazywa się ten materiał. A może, jako dodatkowe pytanie poza konkursem, ktoś również zgadnie, z jakiego surowca został wyprodukowany ten materiał. Ja tylko podpowiem, że materiał ten wyniosłam, pod osłoną nocy i wielkiej torby, z pięknej fabryki, którą odwiedzicie tutaj: www.swiatlnu.pl.

Na wszystkie odpowiedzi czekamy tutaj oraz na naszej fejsbukowej grupie wsparcia do jutra do północy. W środę przyznamy nagrody. Dwie. Jedną tutaj, na papavero.pl a drugą na FB.

D 1

D 1

A teraz opowieść o modelu

No właśnie, czy to sukienka czy już tunika? Otóż zdradzę Wam powód tego pytania. Manekin ma 122 cm wzrostu, wraz z głową oczywiście. Sukienka została uszyta na rozmiar 116M. Jest więc nieco za mała na manekina. I to widać gołym okiem. Zakładam ją jednak po to, aby sprawdzić, czy po wyrośnięciu małej modelki sukienka nadal znajdzie zastosowanie. Wszystko po to, aby szablony tworzone w papavero były jak najlepsze.

Ta sukienka to jeden z pierwszych modeli dziecięcych przygotowanych dla Was w tym roku. To tylko zapowiedź. Chwilę trzeba będzie na nie poczekać. Dopiero się szyją, projektują, konstruują i poprawiają. Za jakiś czas będziemy je fotografować. I dzielić się z Wami nowymi dziecięcymi szablonami. I nie nie nie, dziecięce to nie wszystko. Dorosłe też się szykują. Trochę nowości przed nami w tym roku. To będzie piękny rok, zobaczycie!

D 1

D 1

Komentarze

PAULA123
#20 PAULA123 2021-02-02 07:25
Można wiedzieć gdzie kupić taką tkaninę?
papavero
#19 papavero 2021-01-31 15:29
Cytuję lisbeth69:
Mnie skradł serce mistrz drugiego planu, aż nie mogłam skupić się na sukienko-tunice.... no muszę zapytać... jak ten lampo-królik wygląda z głową? i jak to bez głowy jest wyższy?

Bez głowy jest tu manekin, bo tak naprawdę ma odkręcaną. A królik ma uszy i od talii w dół. Pomiędzy jest pustka... a raczej miejsce na żarówkę :-)
lisbeth69
#18 lisbeth69 2021-01-29 13:34
Mnie skradł serce mistrz drugiego planu, aż nie mogłam skupić się na sukienko-tunice.... no muszę zapytać... jak ten lampo-królik wygląda z głową? i jak to bez głowy jest wyższy?
papavero
#17 papavero 2021-01-27 12:27
Za tetrę @Czerwona-Biedronka otrzymuje ode mnie jedno pobranie. Bo to jest tetra moi drodzy, najzwyklejsza tetra. :-) Najzwyczajniejsza na świecie tetra. Żadne tam marketingowe nazwy przyklejone, zwyczajna tetra. A co do dodatkowego punktu, który był poza konkursem, to z tego co pamiętam gdy wynosiłam ten kawałek, to jest tetra bambusowa, czyli surowcem od którego wszystko się zaczęło bym bambus rosnący na słonecznej polanie biegnącej wzdłuż upojnie pachnącej latem rzeki... czy gdzie te bambusy tam rosną skubane!
Justyna.inka
#16 Justyna.inka 2021-01-26 12:53
płótno bawełniane
KaSi
#15 KaSi 2021-01-25 23:04
muślin lniany
Annakielpinska
#14 Annakielpinska 2021-01-25 21:23
Obstawiam, ze to tetra lniana
magdalena-porowska
#13 magdalena-porowska 2021-01-25 20:08
Papavero, robisz mi dzień doskonale. Dzień - szycie nawet! Wracając dzisiaj z sekretariatu szkoły, gdzie - dzięki papaverowemu zacięciu w udowadnianiu, że szycie jest dla każdego - zapisałam się na kurs krawiecki, zobaczyłam ten post i momentalnie zakochałam się i w sukience, i w tkaninie. Mam nadzieję, że jest to tetra (bawełniana? czy tetra bawełniana może być tak fantastyczna?), bo już aż mi łapki dygocą, żeby coś uszyć, a pobrań ubywa. I dzięki za podzielenie się adresem sklepu - nie dość, że pięknie, to jeszcze ekologicznie i etycznie, więc lepiej być nie może.
basia-dzwonkowska
#12 basia-dzwonkowska 2021-01-25 17:43
Czyżby lniany muslin z lnu w 100%?
Czerwona-Biedronka
#11 Czerwona-Biedronka 2021-01-25 14:57
Tetra