Przewodnik, który będzie się zmieniał

Mam dla Ciebie fajny przewodnik.  Taki, z opisem sentymetalnym (o nim za moment) oraz z opcją rozwojową. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że to Ty możesz mieć wpływ na jego rozwój. Zaczniemy bowiem od takiego prostego podstwowego przewodnika. A Ty dasz mi znać, czy jest on przydatny. Czy czegoś brakuje lub czegoś jest za dużo. Ja wysłucham wszystkich sugestii i go zmienię lub uzupełnię. Aż otrzymamy przewodnik idealny. Fajnie, prawda?

A jeśli przypomnę Ci, że w całej tej zabawie z raglanem mamy nagrody? W pierwszym etapie do rozdania pobrania na papavero.pl oraz Planer szyciem wypełniony. To jak, będziesz pomagać, uczyć się czy czytać i wrzucać wskazówki jak powinien wyglądać przewodnik idealny? Na Twoją aktywność czekamy tutaj na papavero.pl w komentarzach oraz na naszej fejsbukowej grupie Wszystko o szyciu.

Jak pobrać przewodnik?

Klikasz na okładkę i masz! Przecież to powinno być dziecinnie proste, nieprawdaż?

Sentymentalna opowieść

Na naszej fejsbukowej grupie wybraliście raglan jako temat do wspólnej pracy. Bardzo, ale to bardzo mnie to ucieszyło. Szczególnie, że raglan był jednym z pierwszych modeli, do których pragnęłam przygotować obrazkowy przewodnik. Nawet zrobiłam do niego zdjęcia. Przygotowałam też opisy, które przeczytałam teraz, po kilku latach... i skasowałam bez skrupułów. Uznałam, że dziś mam znacznie większe doświadczenie w tworzeniu przewodników, i opisy muszą się zmienić. Ale nie mogłam się oprzeć temu, aby użyć zdjęcia. Zdjęcia sprzed prawie 5 lat! Tyle czasu przeleżały w mojej szufladzie. A dziś... dziś to od nich rozpoczynamy naszą wspólną przygodę. I nawet, nawet jeśli nie zostaną w tym przewodniku na długo, to jest mi miło Wam je przedstawić.

 

Kliknij aby powiększyć

Poniżej znajdziesz przypomnienie o nagrodach oraz raglanach w promocji

Nagrody, nagrody, nagrody - przypomnienie

Tak, oczywiście, będą nagrody dla zaangażowanych osób. Przy okazji nauki można będzie zgarnąć jedną z poniższych nagród: 

  • papaverową książkę! Ale spokojnie, jeśli ktoś ma już obie, to będzie mógł sobie w ramach wygranej zarezerwować gratis trzecią... trzecia powstaje, pisze się, redaguje i tworzy.
  • krawieckie przybory kreślarskie, czyli niezawodne krzywiki krawieckie.
  • Planer szyciem wypełniony
  • Zeszyt ćwiczeń... o którym nic jeszcze nie wiecie a on już prawie prawie jest gotowy
  • Szablony krawieckie do pobrania na naszej stronie, czyli coś co znacie i lubicie od dawna

Nagrody będą przyznawane za:

  • postępy w nauce, za to że razem z nami poznajecie nowe techniki i wykorzystujecie je w swoich raglanowych bluzach i bluzkach
  • za piękną odzież, czyli za to co nas zachwyca najbardziej na świecie
  • za zaangażowanie w pomoc innym, czyli premiować będziemy również tych, którzy wspierają radami podczas szycia raglanów
  • za własną interpretację raglanów, czyli dodatkowe zmiany szablonu,(np. wprowadzanie cięć, kieszonek, ozdóbek lub czegoś, czym nas zaskoczycie)

Wybierzemy przynajmniej 4 osoby, które zgarną po 1 nagrodzie. Będziemy wybierać spośród komentarzy na papavero.pl oraz na FB. Przynajmniej 4 osoby oznacza, że jeśli zachwycicie nas współpracą, to tych nagród będzie po prostu więcej. Dlatego warto się uczyć, pomagać w nauce i po prostu pokochać szycie razem z nami!

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Oto raglany w promocji - jeszcze do poniedziałku można skorzystać z promocji

Każdy z tych raglanów możecie zakupić w promocji za oszałamiająco niską cenę 4,99zł. Czas na to jest aż do końca lutego, więc spokojnie można wybrać ten najfajniejszy raglan dla siebie, dziecka lub męża. A my już niebawem będziemy rozgryzać, jak uszyć najprostszy na świecie raglan... A w pozostałych przypadkach będziemy wspierać i prowadzić za rękę.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Komentarze

papavero
#22 papavero 2022-05-10 10:15
Moi drodzy, ktoś mi przypomniał o tym konkursie. Przeczytałam skrupulatnie treść artykułu, i nie znajduję w nim daty. Więc chociaż minęło sporo czasu, to chyba nic straconego, aby przyznać nagrody :-) Dlatego raz jeszcze włączam tą super promocję i wyznaczam ostateczne terminy nadsyłania zdjęć raglanów:
do 31-05-2022 czekamy na zdjęcia tu i na fejsbukowej grupie z hasztagiem #pokochajszycie
W dzień dziecka ogłosimy zwycięzców :-)
miłego szycia moi drodzy
urs_urs
#21 urs_urs 2021-03-10 18:35

Niestety w przypadku mojej córki - bluza 0822 sterczy niezależnie od użytej dzianiny... Następną uszyję stosując zalecane wcześniej poprawki szablonu.... To chyba za sprawą jej strasznie kościstych ramion... :-?
Ametyst
#20 Ametyst 2021-02-24 18:06
Jeszcze tu się przypomnę. Czekam na nowy moduł pobierania w bluzie ka boom
urs_urs
#19 urs_urs 2021-02-22 14:21

Zaszewki załatwiły sprawę. Baaardzo dziękuję @papavero :3 Wieczorem zajmę się wykończeniem.
papavero
#18 papavero 2021-02-22 10:58
Cytuję urs_urs:

Tak jakby było zbyt dużo materiału...

Możesz zebrać cięciami. Zanim to zrobisz spójrz na dziecko i zastanów się, czy Ci się podoba układ cięć na przodzie. Bo można zebrać troszkę przód i tył, ale tylko troszkę i tylko gdy można wizualnie przesunąć te linie.

Zebrałabym cięciami, aby nieco skorygować przodem i tyłem. Zebrałabym troszkę rękawem po bokach. I dodałabym zaszewkę. :-)

Ten nadmiar można zebrać bokami rękawa, bokami w sensie przy samej górze ale że z jednej i drugiej strony. Tyle, że nie robiłabym tak w przypadku sztywnej dzianiny. W takich sztywniejszych o wiele fajniejszym rozwiązaniem jest zaszewka na raglanie, tutaj gdzie zbierasz. Zszyj to na próbę, zobacz, daj znać czy dobrze wychodzi.
urs_urs
#17 urs_urs 2021-02-22 10:51
Ten nadmiar materiału teraz chyba zbiorę zaszewką po prostu. Ale mam pytanie jak poprawić szablon żeby w kolejnych bluzach tak nie sterczało? No chyba, że to wina dzianiny...
urs_urs
#16 urs_urs 2021-02-22 10:48

Tak jakby było zbyt dużo materiału...
urs_urs
#15 urs_urs 2021-02-22 10:46

Tak sobie odstaje...
urs_urs
#14 urs_urs 2021-02-22 09:31
Szyłam najprostszy raglan dziecięcy zgodnie z poradnikiem. Szyło się szybko i przyjemnie. Pierwszy raz w życiu szyłam bez szpilek. Od nacinka do nacinka... Bluzę uszyłam ze sztywnej sztucznej dzianiny. Na razie zszyłam jedynie kadłubek z rękawami do przymiarki. Okazuje się, że pomiędzy ramieniem córki a ramieniem ciuszka jest spory luz. Bluza sterczy do góry przy szyji. Nie bardzo wiem jak to naprawić a chciałabym ją dokończyć bo wyszła świetnie. Niestety nie mogę dodać zdjęć z pozycji telefonu. Znaczek "+" w żadnym z moich albumów nie jest aktywny. Jest szary. Wcześniej dodawałam bez problemu. Jak wrócę do domu, spróbuję dodać z komputera... Kolejną bluzę uszyję z innej dzianiny. Może ramię sterczy przez to, że ta jest taka sztywna...
papavero
#13 papavero 2021-02-20 13:13
Cytuję jotta:
Cytuję papavero:

Linki już mi dziewczyny zgłaszały, na razie nie potrafię tego zrobić, ale się nauczę.


@papavero, widzę we właściwościach pdf, że ciągle walczysz ze Scribusem, a może spodobał by Ci się Affinity Publisher? Moim zdaniem jest znacznie bardziej przyjazny. Nie jest darmowy , ale prawie ;-) a teraz mają 3 miesiące darmowego okresu próbnego.
Ja ze Scribusem nie dogadałam się wcale, a Publisher ma większość funkcji banalnie prostych, jak już się pozna konwencję programów Affinity (a nie jest to specjalnie trudne).


Przejrzę, zobaczę. Scribus jest wygodny, lubię w nim pisać. Obie książki w nim napisałam. Co nie oznacza, że zostały w nim złożone do druku, bo skład akurat korzysta chyba z InDesign'a. Ale to, że jest darmowy nie jest największym atutem, przejrzę to co pokazałaś :-)