Rozmiar: Rozmiar 36-44. Dł. bluzki: 5 cm powyżej linii bioder. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 80 cm. Tkanina na ozdóbkę, szerokość 150cm, długość 20 cm. Naszą  bluzkę  wykonaliśmy z bawełny w drobne paski oraz z białej bawełny.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, 7 guzików.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Nasze artykuły z wykrojami do wyboru zawierają zawsze zdjęcie lub projekt odzieży, którą umożliwiamy Wam uszyć. Dla ułatwienia prezentujemy również wykaz elementów, zarówno w postaci listy z opisem jak i listy obrazkowej. Za każdym razem proponujemy Wam również, jak ułożyć szablon na tkaninie oraz dołączamy miniaturkę naszego szablonu, aby łatwiej Wam było je posklejać po wydrukowaniu na A4. I tak naprawdę dzięki temu, że szyjecie rzeczy na ich podstawie oraz widzimy efekty naszej wspólnej pracy, postanowiliśmy uzupełnić tą rubrykę o szkic, który ułatwi Wam rozszyfrować krój prezentowanych modeli. Jeśli oczywiście uznacie, że się przyda... Czy powinien się on stać częścią tych artykułów? Bo jeśli będzie pomocny, to będziemy go dla Was tutaj umieszczać już zawsze.

Przejdźmy do zdjęć naszej dzisiejszej bluzki. Zanim jednak przejdziemy do niej, tradycyjnie już pokażę Wam poprzednie modele, które nadesłałyście Wy. A tą bluzkę lubię wyjątkowo, więc mam nadzieję, że długo nie naczekamy się na Waszą wersję. Jeśli jesteście Ciekawi, jak z poprzednimi modelami poradziła sobie Rena, zajrzyjcie tutaj i jeszcze tutaj :) Mam nadzieję, że kolejne realizacje ciuszków z naszymi szblonami dodadzą Wam energii do szycia i chwalenia się swoimi dziełami na naszej stronie.

Prosta bluzka z efektowną ozdóbką, wykrój do pobrania on-line.Prosta bluzka z efektowną ozdóbką, wykrój do pobrania on-line.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Asymetryczna spódnica z zakładkami, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 2 przód,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 3 boczek przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 4 boczek tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • tył, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 6 listwa na zapięcie,  musi być doszyta do koszuli więc wycięta 2 razy z podwójnie złożonego materiału!
  • 7 obłożenie przodu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 8 obłożenie tyłu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału

Z kontrastowej tkaniny kroimy:

  • dwa paski materiału, o szerokości 8 cm i długości 150cm, które posłużą do przyozdobienia prawej części koszuli

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. 

Prosta bluzka z efektowną ozdóbką, wykrój do pobrania on-line.

Wracamy do specjalnych życzeń, o których mowa była w poprzednim artykule. Wykroje do pobrania zazwyczaj przygotowywane są specjalnie od początku do końca na potrzeby artykułów, tak więc jeśli znajdziecie na naszej stronie, a szczególni w naszej galerii coś, co Wam się wyjątkowo podoba spróbujemy spełnić Wasze życzenia i zapotrzebowania na jakiś wykrój. Tak więc, czego brakuje w Waszych teczkach z wykrojami? 

04.03.2011 No i tym razem to nie jestem zadowolona ze zdjęcia. Musze przyznać, że ta koszula podoba mi sę bardziej niz oryginał i to już jest nie jest w porzadku! Z tego powodu przygotuję coś następnego bardzo trudnego, a co! Rena bluzka jest śliczna, jak zwykle idzie za nią punkt i krawiecka niespodzianka. Widzę, że my się raczej spotykamy na wakacyjnym kursie, w takim tempie to punktów będzie aż nadto ;) A reszta papaverowiczek powinna brać przykład :D

Kliknij, 08.04.2011 Gosieńka uszyła nieco zmieniona ksozulę, oczywiście punkt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Ignacynka
#44 Ignacynka 2011-11-10 19:41
wykorzystałabym i pokazała, tylko że pewnie by mi troche czasu to zajęło ;-)
Katarzyna
#43 Katarzyna 2011-11-09 20:58
Ja bym wykorzystaa i pokazaa gdyby by większy rozmiar ;-)
Anutka
#42 Anutka 2011-11-09 19:31
ja bym wykorzystała i pokazała:)
papavero
#41 papavero 2011-11-09 19:25
Ale czy wtedy by go ktoś wykorzystał i pokazał?
Ignacynka
#40 Ignacynka 2011-11-09 19:23
czy powinien? chyba nie, ale fajnie by było :lol:
papavero
#39 papavero 2011-11-09 12:56
Nie wiem... a powinien być?
Ignacynka
#38 Ignacynka 2011-11-08 22:07
a dlaczego nie ma rozmiaru 34??:(
moiapoia
#37 moiapoia 2011-04-18 19:18
W wykroju rozm. 42 wkradł się błąd ... są złączone chyba 2 rozmiary 44 i 42 - niesprawdziłam i wydrukowałam wszystko
rena
#36 rena 2011-03-04 14:48
bo się zawstydzę :oops:
papavero
#35 papavero 2011-03-04 14:09
wysyłajn zdjęcia wysyłaj, to naprawdę nam się bardzo podoba, i naprawdę Twoja wersja jest ładniejsza i wyglądasz na dodatek w niej ładniej niż modelka :P