Rozmiar: Rozmiar 34-46. Szerokośćć paska 9 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 30 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Dziś bez szkicu modelu, gdyż nasz pasek składa się z trzech prostych części i każda z nas potrafi sobie go wyobrazić bez najmniejszego problemu. Najważniejsze w naszym pasku jest to, iż wykonany on został z podkroju, tak więc będzie pięknie sie układał na sylwetce.

Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Asymetryczna spódnica z zakładkami, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód paska,  2 razy  z podwójnie złożonego materiału
  • 2 tył paska, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 3 tył paska, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak zapniesz swój pasek. Jeśli będzie to rzep lub guziki, należy tylko naszyć niezbędne elementy i zrobić dziurki na guziki. Jeśli zechcesz zapiąć go na guziki obciągane tkaniną, tak jak w przypadku różowego paska na ostanim zdjęciu, wytnij z tkaniny jeszcze paski na pętelki. Dokładne instrukcja tej operacji znajduje się w dziale "Szycie jest proste". Znajdziesz tam również wskazówkę, jak zamienić ten prosty pasek w ten fioletowy widoczny na pierwszym zdjęciu.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. Jeśli masz ochotę zbierać punkty, przesłanie zdjęcia będzie również dobrym krokiem w tym celu. Poniżej raz jeszcze nasze wariacje na temat pasków. Spójrzcie na nie, zostały sprytnie ozdobione. W jednym z nich dodaliśmy jedynie tasiemkę do przewiązania na wierzchu a drugi zapieliśmy z przodu oraz wymodelowaliśmy mu rogi. Spróbuj pobawić się swoim paskiem a otrzymasz niesamowity dodatek do swoich strojów.

Wracamy do specjalnych życzeń. Wykroje do pobrania zazwyczaj przygotowywane są specjalnie od początku do końca na potrzeby artykułów, tak więc jeśli znajdziecie na naszej stronie, a szczególni w naszej galerii coś, co Wam się wyjątkowo podoba spróbujemy spełnić Wasze życzenia i zapotrzebowania na jakiś wykrój. Tak więc, czego brakuje w Waszych teczkach z wykrojami? 

 01.03.2011 No to jest prawdziwy ekspress. Pasek jest prosty, więc było łatwo, ale też było warto. Nie dość, że piękna ozdoba, to jeszcze drobny upominek od papavero dla Reny. Czekamy na kolejne, za tą rzecz naprawdę jest prosto otrzymać punkty do czarnej listy.

Wykrój paska i jego realizacja według Reny

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#9 papavero 2015-04-21 08:57
Cytuję Slabeda:
W jakim celu na liście dodatków znajduje się suwak kryty? Czy to pomyłk? Właśnie przymierzam się do uszycia i konsternacja...

To wszystko po to, abyś się do nas odezwała :-)
Slabeda
#8 Slabeda 2015-04-20 20:42
W jakim celu na liście dodatków znajduje się suwak kryty? Czy to pomyłk? Właśnie przymierzam się do uszycia i konsternacja...
Aga
#7 Aga 2011-05-21 18:41
Czy dać flizelinę na obie części? Dałam na razie na jedną. Tkaninę mam srednio sztywną; trzyma fason.
1
papavero
#6 papavero 2011-03-08 11:10
no to w takim razie błąd wkradł się na wykrój, element 3 to oczywiście prawy tył paska, należy zaufać legendzie z artykułu :)
ania1975
#5 ania1975 2011-03-07 21:38
dziękuje
rena
#4 rena 2011-03-07 21:17
właśnie tak,ja tak zrobiłam ;-)
ania1975
#3 ania1975 2011-03-07 21:11
czy ten krótszy pasek nazwany przodem paska - to nie powinien byc prawy tył paska
rena
#2 rena 2011-02-27 18:31
fajne te paseczki :lol: ,ostatni mi się podoba ;-)
chocololly91
#1 chocololly91 2011-02-27 16:35
a mi się podoba ten różowy, jej jaki ładny biskupi kolor, do czarnej sukienki byłby suuuuper, może namówię mamę do szycia :P