Rozmiar: Rozmiar 32-52 w siedmiu różńych wzrostach. Dł. sukienki: do linii kolan. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość dla rozmiarów 34-46 i wzrostu 168cm: 140 cm, dla rozmiarów 48-50: 200cm Podszewka, szerokość 140 cm, długość dla rozmiarów 34-46: 100 cm, dla rozmiarów 48-50 130cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty w kolorze tkaniny, dł 55cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Dziś niestety bez projektu modelu i bez zdjęcia. Powód jest taki, iż liczymy na fotki od Was oraz od pomysłu na ten wykrój do jego umieszczenia na stronie minęło zaledwie kilka godzin i nie zdążyliśmy go wykonać i sfotografować. A szkoda było nam czasu, gdyż do tej sukienki chcemy Wam zaproponować żakiety, jeden z fantazyjnymi rękawami a drugi... a drugi jeszcze ciekawszy niż pierwszy, ale o tym w następnych artykułach z tej serii.

Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Najprostsza sukienka z łódką, podszewką, obłożeniami i rozporkiem

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 2 tył, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 5 odszycie przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 6 odszycie tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału

Z podszewki tkaniny kroimy:

  • 3 podszewka przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 4 podszewka tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Rena & Papavero, pięknie wykorzystany wykrój krawieckikaka10 & Papavero, pięknie wykorzystany wykrój krawieckiAnia1975 & Papavero, pięknie wykorzystany wykrój krawiecki 25.03.2011 punkt dla VirginiN za sukieneczkę dla blondyneczki :)31.03.2011 Monia-ba zamieniła papaverowy dodatek krawiecki i papaverowy wykrój w piękną letnią sukieneczkę.  11.04.2011 Druga wersja sukienki nadesłane przez kaka10. Och nie wątpie, że ta bardziej spodobała się kolegom z pracy, czerwony bardzo przyciąga wzork mężczyzn.

Ania1975  alt alt  alt alt Sukienka Ani1975. Sukienka Agi  Sukienka gojami . Sukienka Katarzynyaltaltalt

altgocha2606: To już druga w mojej szafie z tego wykroju i pewnie nie ostatnia(czarna,rózowa, a ile jeszcze kolorów zagości, kto to wie :P ) alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (3 głosy)
219804 wyświetlenia

Komentarze

Zakwitnij
#222 Zakwitnij 2017-06-03 05:37
Da się zrobić tak żeby to była sukienka z tym ołówkowym dołem zamiast bluzki z baskinką, chodzi o pozbycie się baskinki.
papavero
#221 papavero 2017-03-18 21:39
Cytuję sengalus:
Cytuję papavero:
Ta sukienka została skonstruowana od nowa. Cały szablon jest więc odświeżony, udoskonalony i gotowy do szycia pięknych sukienek w jednym z kilkudziesięciu rozmiarów. :-)

@papavero Na ile ta nowa wersja różni się od poprzedniej? Jak duże są różnice?

Sukienka jest przygotowana na bazie siatki konstrukcyjnej, którą używam obecnie. Poprzednia była po prostu inna. Inne proporcje, inne założenia. Ta sukienka, starsza wersja, przygotowana była w 2011 roku, 6 lat temu. Trochę przez ten czas szablony się zmieniły. Dlatego starsze szablony konstruuję od nowa. Nie wszystkie, ale wiele z nich się zmieni w ten sposób.
sengalus
#220 sengalus 2017-03-18 20:09
Cytuję papavero:
Ta sukienka została skonstruowana od nowa. Cały szablon jest więc odświeżony, udoskonalony i gotowy do szycia pięknych sukienek w jednym z kilkudziesięciu rozmiarów. :-)

@papavero Na ile ta nowa wersja różni się od poprzedniej? Jak duże są różnice?
papavero
#219 papavero 2017-03-18 17:46
Ta sukienka została skonstruowana od nowa. Cały szablon jest więc odświeżony, udoskonalony i gotowy do szycia pięknych sukienek w jednym z kilkudziesięciu rozmiarów. :-)
szarlotkabx
#218 szarlotkabx 2017-01-28 17:58
Piękne i proste modele, w sam raz do uszycia dla początkujących. Mam nadzieję, że kiedy moc będzie ze mną dam radę je uszyć. Dzięki za takie inspirujące miejsce.
KamilaKasz
#217 KamilaKasz 2016-10-24 17:56
Cytuję regina16:
@KamilaKasz- czyli 3 w jednym. Tym samym dołączyłaś do grupy kreatywnej Mai i Katkos.

jakbym wiedziala ile sie namecze z uszyciem sukienki dla rosmel https://papavero.pl/article?id=325 z cieniutkiej satyny, tobym jak @MajaT szyla z wykroju tsirta :-)
FF
#216 FF 2016-10-24 17:31
O, a może by tę sukienkę też wciągnąć na listę życzeń archiwalnych? :)
regina16
#215 regina16 2016-10-24 16:57
@KamilaKasz- czyli 3 w jednym. Tym samym dołączyłaś do grupy kreatywnej Mai i Katkos.
agniechax1
#214 agniechax1 2016-06-08 09:26
Dziękuję :)
lefcio
#213 lefcio 2016-06-07 21:53
Cytuję agniechax1:
Witam,
Mam problem bo jestem bardzo początkująca i mam zamiar uszyć tę sukienkę. Tylko w wykroju nr 2 nie bardzo wiem o co chodzi z tym "uskokiem" w dole sukienki?? Bo na pewno od podkroju szyi do dołu idzie zamek a co później z tym uskokiem?? czy tam jest rozporek?? A czy jak chodzi o zaszewki w biuście i talii to należy zrobić dziurę w materiale?? wykroić ten fragment?

Szablon jest na tkaninę, więc bardzo prawdopodobne, że be z rozpórka może być ciężko w niej chodzić. A jeśli chodzi o zaszewki, poprostu je w odpowiednim miejscu zaszywamy a nadmiar materiału zaprasowuemy. Jeśli gdzieś trzeba cos wyciąć, jest to zazwyczaj napisane. Chyba że szyjesz z cienkiego i prxeswitujacego materiału i ten nadmiar z zaszewewk bvedzxie bardzo widoczny i przeszkadzając, wtedy można wyciąć, ale trzeba wówczas zabezpieczyć brzegi materiału po wycięciu, by materiał się nie siepasl i nie spowodował dodatkowych niepożądanych efektów wizualnych.