Rozmiar: Rozmiar 36-44. Dł. koszuli: do linii bioder. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość130cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Koszule lubię bardzo, to zapewne widać po tym, ile miejsca zajmują w tym dziale. Lubię, gdy nie są zwyczajne i proste, muszą mieć jakieś fajne ozdóbki. Dziś połączenie falbanek i plisek. Trzy sekundy na rzucenie okiem na fotki i przechodzimy do szycia.

Wykrój do pobrania, szyjemy koszulę z plisowanym przodem

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 plisowany przód oraz plisa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału, LISTWA powinna zostać naszyta na środek przodu
  • 2 boczek przodu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 3 boczek tyłu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 4 środek tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 5 falbanka do ozdobienia dekoltu,  2 razy  z podwójnie złożonego materiału
  • 6 spodnia część rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 7 wierzchnia część rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału

Dodatkowa część szablonu:

  • 1a uwaga!, tej części nie kroimy z tkaniny, służy ona tylko i wyłącznie do tego, aby łatwiej było Ci składać plisy. Po poskładaniu plis środek przodu złożyć się powinien dokładnie do tego kształtu. Spróbuj na początek poskładać papierową część, aby sprawdzić, czy potrafisz rozszyfrować nasze plisy, na papierze będzie Ci o wiele prościej sprawdzić, które nacinki powinny się ze sobą spotkać. Jeśli przećwiczysz to na szablonie, składanie tkaniny będzie dziecinnie łatwe.
  •  

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Raz jeszcze bohaterka dzisiejszego dnia, tym razem w komplecie z pewną zwycięską spódniczką, na którą również możecie mieć ochotę. Razem tworzą zgrany komplet, dlatego pewnie w przyszłości ktoś sobie o niej będzie śnił a my przygotujemy wykrój.

Tym razem koszula ma duuużo plis, dlatego aby otrzymać upominek w postaci dodatków krawieckich musisz przesłać nam fotki koszuli. Aby  otrzymać nasz prezent za ten artykuł, wraz ze zdjęciem koszuli(na sylwetce!, przeżyjemy jeszcze brak głowy) musicie nam wysłać zdjęcie ukazujące Wasze zmagania się ze składaniem plis z tkanin :) . Zdjęcia umieścimy na naszej stronie a upominek wraz z punktami będą Wasze! Czekamy więc na pierwszą odważną czytelniczkę gotową do pracy!

11.03.2011 Kolejna rzecz wykonana przez Was z naszych wykrojów. Tym razem na zdecydowanie nieletnią modelkę. Ja rozumiem, że my kobiety mamy zastrzeżenia co do naszego wyglądu i nieśmiało ucinamy sobie głowy, ale żeby takiej pięknej blondyneczce uciąć głowe? Och, co za świat! Przecież ta mała na bank jest jedną z najdładniejszych papaverowiczek :D i ktoś jej ciachnął całą głowę ;-) Ale oczywiście dodatki krawieckie i punkt na konto VirginiN, czekamy na kolejne fotki. Dodatki jak zwykle zostaną wysłane w ciągu najbliższych dwóch tygodni, może w tym czasie coś jeszcze uda się wysłać jako pierwszą realizację :)

Wykroje krawieckie od papavero oraz realizacjia bluzeczki przez VirginięNPlisowana czerwona bluzeczka Rena&Papavero, pięknie wykorzystany wykrój krawiecki Wykrój do pobrania zamieniony na fioletową koszulę przez Gosieńkę :)

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy