Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. całkowita spódnicy (czyli od góry paska do dołu): 90 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, najlepiej tafta lub inne sztywniejsze materiały,  szerokość 150 cm, długość 230cm.  Podszewka, szerokość 150 cm, długość 140 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, kryty zamek długości 22cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Bardzo lubię ten model. Osobiście posiadam taką brązową. Lubię ją nosić zimą do kozaków i jednobarwnego swetra. Gdy jestem w niej, często zaczepiaja mnie krawcowe, spotykane w sklepach z tkaninami, gdyż układa się fajnie i ma bardzo ciekawy krój. Dziś zdradzam jej sekret, chociaż do tej pory po prostu zapraszałam wszystkie ciekawskie nosy na kurs. Z Wami jednak dziele się tym bardzo prostym aczkolwiek efektownym modelem. Trzeba na niego zakupić dużo tkaniny, ale naprawdę warto. 

Wykrój do pobrania, szyjemy spódnicę

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

Z podszewki

 • 1 przód spódnicy,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału,
 • 2 tył, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 3 karczek przodu, 2 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • 4 karczek tyłu, 2 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • przód,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 6tył,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Wskazówki dotyczące szycia: Szablon przygotowany został w wygodnej dla mnie formie.

 • Ogromne zaszewki, które pojawiły się na szablonie, nie są typowymi zaszewkami. Nie zszywaj ich, tak jak standardowo z nimi postępujesz. Nie musisz również rysować ich na tkaninie, narysowałam je całe, aby było nam łatwiej rozszyfrować szablon i opisać sposób szycia. Z karczkiem niewątpliwie sobie poradzisz, gorzej z dołem spódnicy. Wytnij, tak jak pokazano na rysunku, prawy i lewy przód oraz prawy i lewy tył.
 • Na częściach 1 oraz 2 zaznacz wszystkie nacinki. Dodatkowo natnij szwy w miejscach, w których narysowane zostały zaszewki, nie będziemy ich zszywać, jednak potrzebujemy zaznaczyć te miejsca.
 • Spójrz na część oznaczoną numerem 1 oraz 2, czyli przód oraz tył. Wiem, że patrząc na te "rogale" trudno Ci rozszyfrować co do czego należy przyłożyć. Na poniższym rysunku na zielono zaznaczyłam środek przodu, na niebiesko środek tyłu a na czerwono boki. Nie przejmuj się że nadal wygląda to niezrozumiale, zaufaj mi i zszyje ze sobą środki przodów, środki tyłów, a następnie połącz boki, czyli czerwone linie.

Zapisz na dysku, aby obejrzeć w powiększeniu.

 • Dopiero po zszyciu wszystkich długich boków naszych "rogali" zajmiemy się tymi wielkimi zaszewkami. Tak jak mówiłam wcześniej, nie należy ich zszywać całych. Wystarczy wziąć do ręki igłę i nitkę, złapać dwa końce zaszewki i przyłapać tylko na zapasie na szwy w jednym miejscu na okrętkę aby się trzymało w tym punkcie. Zrób to ze wszystkimi zaszewkami i gotowe!
 • Pamiętaj o tym, jak wykończyć spódnicę na dole. Jeśli szyłaś kiedykolwiek bombkę, wiesz, że należy w niej przyszyć koniec podszewki do końca tkaniny właściwej. Spójrz, iż w naszym szablonie tkanina wierzchnia jest kilkanaście centymetrów dłuższa od podszewki. Przyszyj więc dół podszewki do dołu spódnicy. Tkanina wierzchnia zagnie się pod spód i utworzy dół charakterystyczny dla bombki. Prawda, że proste? Jeśli będziesz mieć jakieś pytania chętnie odpowiemy na nie.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

 

Przy tej spódnicy wszystkie informatyczne siły sprzeciwiły się przeciwko mojej osobie, dlatego tym razem żadnych utrudnień, za pierwsze zdjęcie dodatki krawieckie gratis :)

25.03.2011 Dodatki krawieckie oraz punkt na czarnej liście wędrują do VirginiN :) 

25.03.2011 Virginia uszyła mini spódniczkę fantazyjną, nasz wykrój do pobrania został zmniejszony dla małej blondyneczki 01.05.2011 Spódniczka Reny

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

ania1975
#13 ania1975 2011-03-20 13:52
teraz z tym opisem ,rzeczywiście wygląda na prostą :-)
papavero
#12 papavero 2011-03-20 09:55
a gdyby któraś początkująca krawcowa wybierała się do ołtarza ;-) to to jest naprawdę fajny dół na sukienkę, efektownie wyglądał będzie w bieli a jest bardzo łatwy do uszycia :D
Virgin301
#11 Virgin301 2011-03-20 09:24
Potwierdzam ta spódnica jest bardzo prosta w szyciu,z takimi wskazówkami nawet początkująca krawcowa da rade uszyć :) :lol:
papavero
#10 papavero 2011-03-18 21:35
a tam do jutra, 34 już jest :) zaraz dodam kolejne
Virgin301
#9 Virgin301 2011-03-18 21:34
no to poczekamy do jutra z drukowaniem :)
papavero
#8 papavero 2011-03-18 21:32
wiem, bo się coś dziś mści wszystko i nie chce mi się zapisać nowy link, ale zaraz się uda, albo dzwonię do admina i niech kończy urlop :P
Virgin301
#7 Virgin301 2011-03-18 21:29
a mi sie otwiera inny wykroj niz ten ze wzoru??
papavero
#6 papavero 2011-03-18 21:23
dziewczyny, spódnica jest baaaaaaaardzo prosta, naprawdę, napiszę info jak ją poskładać, więc szykujcie tkaniny
papavero
#5 papavero 2011-03-18 21:22
no Wy :D
Virgin301
#4 Virgin301 2011-03-18 21:20
i kto to posklada w spodnice??