Rozmiar: Rozmiar 32-54. Dł. sukienki na środku tył w zależności od rozmiaru: 90 / 91 / 92 / 93 / 94 / 95 / 96 / 1 / 1 / 1 / 1 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość (na samą sukienkę bez rękawów) dla rozmiarów 32-44:140 cm, dla rozmiarów 46-54: cm. Podszewka szerokość 150cm długość  100cm. Do wykonania granatowej sukienki użyliśmy sznatungu (100% jedwab naturalny), czerwona sukienka (wełna z domieszką jedwabiu).

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, kryty zamek długości 55cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany dla: Pionowe cięcia wyszczuplą sylwetkę. Model odpowiedni dla niemal każdej sylwetki, pod warunkiem prawidłowego umieszczenia dodatków. W przypadku małych piersi powinnaś pokusić się falbanki w okolicach dekoltu. W przypadku wąskich bioder dodaj do modelu naszywane kieszenie, które optycznie poszerzą sylwetkę.

Na początek szkic modelu. Przedstawiam go bez rękawków, które tym razem możesz sobie wybrać. Jeśli ktoś zaproponuje jeszcze jakieś fajne rękawkowe rozwiązanie, które może być uniwersalne i potrzebne do niektórych sylwetek, z przyjemnością to rozpatrzymy. Będzie to więc naprawdę uniwersalny wykrój, w 12 rozmiarach oraz tylu rękawowych możliwości do ilu nas zmobilizujecie.

alt

Oto jak prezentuje się nasz dzisiejszy model w rzeczywistości. Dziś będzie dość sporo zdjęć, gdyż sama musisz wybrać, jakie rękawki Cię interesują. Możesz również uszyć naszą sukienkę bez rękawów. Aby zobaczyć większe zdjęcia, kliknij na wybra.

alt alt

Oto jakie rękawki proponujemy do dzisiejszego modelu. Wybierz ten, który podoba Ci się bardziej i uszyj sobie nową sukienkę. Czerwony rękaw (Rękaw A), granatowy rękaw (Rękaw B), czarny rękaw (Rękaw C)

 

alt altalt

Zachęcamy do uszycia pięknego szerokiego paska do tego modelu. Zarówno jego wykrój jak i przepis na uszycie znajdziesz na naszej stronie. Oto jak my ozdobiliśmy nasze paski, jeden otrzyłam duuuużo cekinów, drugi przewiązany został szeroką tasiemką wykonaną z tej samej tkaniny co pas.

alt alt

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Sukienka z rękawami do wyboru

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 środek przodu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 2 boczek przodu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 3 boczek tyłu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • środek tyłu, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
  • 5 odszycie przodu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • odszycie tyłu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału, 

Z podszewki kroimy

  • 7 środek przodu podszewki, 1 raz z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 8 boczek przodu podszewki, 1 raz z podwójnie złożonego materiału,
  • 9 tył podszewki, 1 raz z podwójnie złożonego materiału,

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Raz jeszcze przedstawiam Wam rękawek, który my bardzo lubimy, może też się o niego pokusicie...

alt

 

08.04.2011 Jakby mogło być inaczej, pierwsza sukieneczkę będzie nosiła Nikola, dla której uszyła ją expressowa-Virgin :) Punkt i dodatki dla mamusi. 08.04.2011 Jakby mogło być inaczej, pierwsza sukieneczkę będzie nosiła Nikola, dla której uszyła ją expressowa-Virgin :) Punkt i dodatki dla mamusi.   alt Ania 1975      Rena          alt    alt .


alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
112884 wyświetlenia

Komentarze

Anna_K
#86 Anna_K 2017-08-30 21:29
Dziękuję @papavero za prezent. To będzie dla mnie "edukacyjna" sukienka :-)
Anna_K
#85 Anna_K 2017-08-25 18:18
@papavero 100 lat
papavero
#84 papavero 2017-03-19 23:12
Ta sukienka jest skonstruowana od nowa :-) Takie archiwalne rzeczy w wielu przypadkach będą poprawiane. Szybciej jest mi zrobić to od nowa niż sprawdzać, co dzieje się w archiwum :-) I na pewno lepiej. Człowiek uczy się cały czas, a ten szablon był baaaardzo stary. Czas więc było go odświeżyć :-)
mordakm
#83 mordakm 2015-04-24 23:40
Moja wersja tej sukienki. Niestety chyba zbyt szybko chcialam uszyc cos fajnego. Pelne wad ale nastepna bedzie lepsza
Monia1237
#82 Monia1237 2014-07-21 10:41
Zgodnie z starym przyrzeczeniem zdjęcie sukienki w moim wykonaniu: //papavero.pl/galeria/31665-monia1237/photo?albumid=1828&photoid=15165 a także ponowiona prośba o większe rozmiary innych sukienek. Co prawda wydaje mi się, że rękawy wszyłam tył na przód, ale cóż...... nie gniecie nie męczy, więc zostaje, No i to jest moja pierwsza w życiu sukienka z rękawem i podszewką, zatem uważam, że i tak wyszła nieźle, jak na moje możliwości.
Qra Domowa
#81 Qra Domowa 2013-04-03 16:07
a ile materiału potrzeba na wykrój w rozmiarach powyzej 46??
-1
grahasil
#80 grahasil 2013-02-22 10:02
Cytuję joasiag:
[quote name="grahasil"]Jeszcze raz spróbuję wrzucić zdjęcie, może sie uda.
Już Ci wrzuciłam, nie widzisz?

Już widzę. Dziękuję
joasiag
#79 joasiag 2013-02-21 20:22
[quote name="grahasil"]Jeszcze raz spróbuję wrzucić zdjęcie, może sie uda.
Już Ci wrzuciłam, nie widzisz?
-1
grahasil
#78 grahasil 2013-02-21 20:20
Jeszcze raz spróbuję wrzucić zdjęcie, może sie uda.3
joasiag
#77 joasiag 2013-02-21 20:18