Rozmiar: Tym razem rozmiar jest uniwersalny.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość:60 cm Podszewka szerokość 150cm długość 60 cm. Do wykonania mojej torby użyłam czarnej haftowanej tafty na podszewkę, dzięki temu mam ładnie również w środku.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina do usztywnienia i wzmocnienia uchwytów.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Model polecany dla: Wszystkich kobiet, które muszą lub lubią chodzić na zakupy.

Tym razem nie będzie szkicu modelu, od razu przechodzimy do zdjęć. Oto moja torebka, która powstała w ekspresowym tempie pod naciskiem Reny. Rena na czacie zaproponowała, aby pojawił się wykrój wtedy torba powstanie ekspresem. Nie mogłam się na to zgodzić, aby była pierwsza. Tak więc wczoraj, a raczej dzisiaj przed pierwszą w nocy powstała moja wersja. Taka na szybko ale za to służyć mi bedzie już dziś - a dziś mam wolne więc idę dopiero po bułeczki do sklepu.


Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 prawa strona torebki, 2 razy z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.

Z podszewki kroimy

  • 2 lewa strona torebki,  2 razy z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nową oryginalną rzecz. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Raz jeszcze przedstawiam Wam moje torebkowe dzieło, mam nadzieję, że przyda Wam się w codziennych obowiązkach.

Torba na zakupy, wykrój do pobrania on line.

Znów czekają na Was dodatki krawieckie. Model ten szyje się w tempie ekspresowym, wystarczy dosłownie kilka chwil na jego stworzenie. Tak więc, aby otrzymać dodatki krawieckie oraz 1 punkt do czarnej listy, należy przygotować obrazkową instrukcję dla osób, które szyć nie potrafią. Miłej zabawy z tym prostym wykrojem. I oczywiście czekamy na wszystkie torebkowe realizacje.

08.04.2011 Oczywiście pierwsze torby były już następnego dnia po ukazaniu się szablonu. Zarówno Virgin jak i Gosieńka były ekspresowe :) oraz prace dodały w tym samym momencie, dlatego nie będziemy sprawdzać która była o ułamki sekund szybsza i krawieckie dodatki pojadą do obu.Aby zobaczyć ich przewodniki na uszycie torebek polecam kliknąć na wybraną torebkę.

Kliknij aby zobaczyć etapy powstawania torby Gosieńki26 Kliknij aby zobaczyć etapy powstawania torby dla Nikolki 11.04.2011 Virgin uszyła dla siebie torbę i bluzkę z naszych wykrojów.

01.05.2011 Rena i jej dwie piękne torby.

torba uszyta przezAgę torba uszyta przez eliza09   .

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
50575 wyświetleń