Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. tuniki na środku tyłu w zależności od rozmiaru:  68,5 / 69,5 /70,5 / 71,5 / 72,5 / 73,5 / 74,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość 130 cm. Biała tunika została wykonana z bawełny, kolorowa z jedwabnego szyfonu.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina (do dekoltu oraz mankietu). Model B, cieniutka okrągła gumka dł. 60 cm do przymarszczenia dołu rękawka.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Osobom początkującym. Łatwy w uszyciu i efektowny, szczególnie jeśli zdecydujesz się na ozdobne elementy w innym kolorze, jak w naszej kwiecistej wersji.

Na początek szkic modelu. Tym razem model przedstawia długie rękawy - bufki z mankietem. Mankiet jest na tyle szeroki, iż nie wymaga zapięcia. Spójrz jednak na koniec artykułu i kolorową wersję tej tuniki, w której przygotowaliśmy drugą wersję rękawa. Bluzka na zdjęciach jest nieco krótsza niż proponowany szablon o około 15 centymetrów.

Pierwsza wersja naszego dzisiejszego modelu. Pamiętaj, iż na zdjęciu jest o około 15 cm krótsza od szablonu. Jeśli chcesz zamienić ją w bluzkę, musisz jedynie skrócić wykrój.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz z podwójnie złożonego materiału,
  • 2 tył, 1 raz z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 3 dekolt przodu, 2 razy  z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 4 dekolt tyłu, 2 razy  z podwójnie złożonego materiału, przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 5 rękaw, 1 raz z podwójnie złożonego materiału,
  • 6 mankiet, 2 razy  z podwójnie złożonego materiału, 
  • 7 listwa przodu do wykonania kontrafałdy na środku przodu, 1 raz z pojedynczej warstwy tkaniny (potrzebujemy tylko jeden element z tkaniny),

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

 

A czym dokładnie jest wykrój rękawa B w dzisiejszym wykroju? Oto kolejna bufka, którą proponujemy do dzisiejszego wykroju. Jeśli wybierzesz ten rękaw

Aby otrzymać dzisiejsze dodatki krawieckie musisz uszyć naszą tunikę dla siebie i udowodnić nam na zdjęciu, iż wybrałaś się w niej na spacer... tym samym zmuszamy Cię do skorzystania z pierwszych promieni słonecznych obiecujących gorące lato.

Pierwsza z naszym wykrojem rozprawiła się Rena. Piękna bluzka, gratulujemy! Punkt i dodatki dla Ciebie Rena!

sjp36 11    .sjp36 10sjp36 12Kliknij aby powiększyć bluzkę Cerisy

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

salvijka_
#30 salvijka_ 2016-03-19 17:21
Cytuję leeloo5:
Bluzka jest swietna ale może mi ktoś podpowiedzieć czy dałoby radę zmienić rękaw aby nie było tych bufek ? Może z innego wykroju by pasował?


//papavero.pl/article?id=804
leeloo5
#29 leeloo5 2016-03-19 11:59
Bluzka jest swietna ale może mi ktoś podpowiedzieć czy dałoby radę zmienić rękaw aby nie było tych bufek ? Może z innego wykroju by pasował?
clara
#28 clara 2013-08-18 17:03

A to moja realizacja tego projektu
jaskolka_uwieziona
#27 jaskolka_uwieziona 2012-07-16 11:32
Śliczne bluzeczki ,Pięknie dziewczyny wyglądacie.
Pobrałam wykrój ,biorę się do szycia ..............
zosia73
#26 zosia73 2012-06-17 22:56
Aga
#25 Aga 2012-05-29 21:47
Moja bluzka jest z innego wykroju. Tej tuniki jeszcze nie szyłam.
Czy można by wyprostować górę, żeby nie było marszczenia? Czy tam jest ukryta zaszewka piersiowa?
Aga
#24 Aga 2011-06-19 13:39
Cze mnie ta tunika nie pogrubi? Bardzo mi się podoba.
tszecia
#23 tszecia 2011-06-07 16:27
Nieśmiało się upominam o wykrój tuniki w większym rozmiarze ;)
1
papavero
#22 papavero 2011-06-03 14:29
no to upominać o wykrój się proszę, w wolnej chwili go przygotuję.... tylko przypominać się nie co godzinę jak Virgin301 ;) właśnie, Virgin coś dawno nie uszyła nic...
tszecia
#21 tszecia 2011-06-03 14:28
Jeśli mi się uda to oczywiście :P Pochwalę się całemu światu ;)) będę baaardzo wdzięczna bo sama nijak nie potrafię sobie tego wykroju powiększyć :(