Rozmiar: 32-44. Dł. sukienki od talii około 59 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość 150 cm. Podszewka, szerokość 150 cm dł. 150cm. Wybierz tkaninę, która ładnie układa się cięta ze skosu, wtedy dół sukienki będzie pięknie się prezentował.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty długości 45 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Kobiety z dużym biustem mogą śmiało uszyć ją bez dodatkowych ozdóbek. Jeśli masz mały biust zmniesz nieco dekolt i ozdób go obfitą ilością falbanek.

alt

Teraz spójrzmy na projekt autorstwa Rosmel. Jak tylko ktoś pokaże nam się w dzisiejszej sukience, będzie mogła pochwalić się wszystkim, iż zaprojektowała rzecz, którą ktoś z przyjemnością nosi. A może Ty też masz ochotę stworzyć projekt, do którego my przygotujemy szablon? Czekamy na propozycje odzieży do działu z wykrojami do pobrania.

alt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0040.jpg

Sukienka na specjalne zamówienie Pani Rosmel.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny oraz podszewki:

  • 1 środek przodu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi.
  • 2 boczek  przodu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi.
  • 3 boczek  tyłu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi.
  • 4 środek tyłu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi. 
  • 5 karczek  przodu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi. Przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości lub drukujemy go podwójnie i układamy jak poniżej.
  • 6 karczek  tyłu, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi. Przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości lub drukujemy go podwójnie i układamy jak poniżej.
  • 7 przód, 1 raz z podwójnej warstwy tkaniny/podszekwi. Przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości lub drukujemy go podwójnie i układamy jak poniżej na pojedyńczej warstwie tkaniny/podszewki.
  • 8 tył, 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny/podszekwi.

Na niebiesko zaznaczono elementy szablonu, które leżą napisami do tkaniny, czyli "do góry nogami"

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

regina16
#30 regina16 2017-03-09 20:17
#9 sukienka ładna.
KamilaKasz
#29 KamilaKasz 2016-10-28 18:31
Cytuję katkos123:
@Kamilakasz podoba mi sie gora tej sukienki. Dekolt jest duzy, ale maksymalnie taki, w jakim sie mozna czuc komfortowo, bo bielizna nie wystaje :lol:

sama sie dziwie, ze nic nie wystaje ale szycie tego z satyny, z satynowym spodem to mordega ale polecam bo super kiecka i pasek jest we wlasciwym miejscu
katkos123
#28 katkos123 2016-10-28 18:22
@Kamilakasz podoba mi sie gora tej sukienki. Dekolt jest duzy, ale maksymalnie taki, w jakim sie mozna czuc komfortowo, bo bielizna nie wystaje :lol:
papavero
#27 papavero 2013-07-26 18:27
Cytuję asdfghk:
tak się zastanawiam, czy potrzeba z tylu na środku robić szew? bo skoro mieści mi się na materiale ćwiartka to po co to ciachać?

Jeśli chcesz mieć tam zamek to musisz, jeśli wstawisz go z boku, to z tyłu może być z całości.
asdfghk
#26 asdfghk 2013-07-26 18:04
tak się zastanawiam, czy potrzeba z tylu na środku robić szew? bo skoro mieści mi się na materiale ćwiartka to po co to ciachać?
Liliana
#25 Liliana 2013-02-18 17:46
Cytuję bbpp77:
witam! Dziekuje za wykrój, jest cudny i fantastycznie lezy na wiekszych piersiach! Korzystając z tego wykroju uszyłam góre studniówkowej sukieneczki mojej córy. Dół z koła. Wyglądała tak //www.papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=25380&pos=0 i tył //www.papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=25380&pos=1

bbpp77
#24 bbpp77 2013-02-18 16:17
witam! Dziekuje za wykrój, jest cudny i fantastycznie lezy na wiekszych piersiach! Korzystając z tego wykroju uszyłam góre studniówkowej sukieneczki mojej córy. Dół z koła. Wyglądała tak //www.papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=25380&pos=0 i tył //www.papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=25380&pos=1
anielka
#23 anielka 2012-06-22 11:29
bardzo dziękuje za pomocną formę-pozdrawiam :lol:
kasia24097
#22 kasia24097 2012-06-05 09:38
może ktos mi pomoże. mam szyfon kreszowany a chciałabym uszyć "sukienkę dla Rosmel" czy to by się nadawało
4
mjal
#21 mjal 2012-02-15 09:57