Rozmiar: 34-46. Dł.spódnicy na środku tyły około 55cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Bawełna, szerokość 150 cm, długość dla najwęższego modelu i wzrostu 168 115 cm. Podszewka szerokość 150cm długość 90cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł. 25 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Początkującym krawcowym. Jest prosty w uszyciu, tak więc idealny do nauki krawiectwa. W razie potrzeby jakiejkolwiek rady piszcie pod artykułem !

Siedem spódnic

Zacznijmy od obrazka, który ukaże wszystkie spódnice obok siebie. Na każdym zdjęciu naniesione zostały liczby, które oznaczają kąt, z jekiego została wycięta spódnica. Ten kąt został również umieszczony w nazwie elementów na szablonie.

alt

Szkic modelu to najszybszy sposób, aby zobaczyć cięcia w Twojej nowej spódnicy. Nasza trapezowa spódniczka została przygotowana tak, aby było jak najmniej części do wycinania. Części te są równocześnie bardzo proste. Pozbawiliśmy je zaszewek i wszelkich ozdób, aby było jak najłatwiej. Aby spódniczka była ciekawa wybierz fajną tkaninę.

alt

Nie bez powodu napisałam, iż jest to najprostsza spódniczka do uszycia i skonstruowania. Jest to pierwszy model który skonstruowałam dawno temu w swej karierze konstruktora odzieży. Również spódniczki które dzisiaj Wam przedstawiam są uszyte przeze mnie właśnie wtedy z tego pierwszego szablonu. I chociaż nie chodzę w nich to sentyment nie pozwala mi się z nimi rozstać. Żółta leży sobie w pracowni i przypomina o trudnych początkach a różowa została przygarnięta do swej szafy przez moją koleżankę. Może spotkacie ją kiedyś we Wrocławiu...

altalt

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0049.jpg

Siedem spódnic, każda z innego wycinka koła

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 karczek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 4 karczek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny

Z podszewki kroimy następujące części:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, skróć tę część o około 4-5 cm
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny, skróć tę część o około 4-5 cm

UWAGA: Jeśli nie jesteś doświadczoną krawcową krojenie części ze skosu może sprawić Ci nieco trudności. Warto w takich przypadkach wydrukować nasz wykrój dwukrotnie i kroić naszą sukienkę tak jak pokazano na rysunku poniżej, z pojedyńczej warstwy materiału. Niebieskie kontury oznaczają elementy wycięte z wykroju ułożonego do tkaniny "do góry nogami", czyli napisami do dołu. W ten sposób łatwiej ułożyć wykrój na tkaninie bez obaw, iż wytniesz coś w złym miejscu a następnie braknie tkaniny na inne elementy.

Poniżej przedstawiamy przykładowy układ szablonu na tkaninie.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Raz jeszcze spojrzyjmy na nasz model. Prosty w uszyciu, a jeśli wybierzecie fajną tkaninę okaże się bardzo efektowny. Na pierwszym zdjęciu raz jeszcze powyższa spódniczka z widocznymi koralikami przyszytymi ręcznie. Druga spódnica została przygarnięta przez moją przyjaciółkę, dlatego jeśli kiedyś zobaczycie ją we Wrocławiu, możecie ją gorąco uściskać, a co!

alt alt

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym