Rozmiar: 32-44. Dł.sukienki na środku tyły około 152 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tafta, szerokość 150 cm, długość 260 cm. Podszewka szerokość 150cm długość 260 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł. 55 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Każdej Pannie Młodej. W bardzo prosty sposób, używając dodatkowych ozdób przy dekolcie może służyć małobiuściastym, poprzez dodanie rękawków idealny będzie również dla Pań w większych rozmiarach.

 

Szkic modelu ukazuje gdzie dokładnie będą przebiegać cięcia i szwy w Twojej nowej sukni. Prosty i elegancki krój, subtelne pęknięcie oraz cięcia idealnie dopasowujące do sylwetki pięknie podkreślą Twoją urodę.

Oto suknia, którą wykonaliśmy na podstawie dzisiejszego szablonu. Cały dół ozdobiliśmy dodatkowo długimi paskami z organzy. To najprostszy a zarazem najbardziej czasochłonny sposób na jej przyozdobienie. Jednak było warto, otrzymaliśmy w ten sposób suknię kobiecą i idealną na wymarzony ślub.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

 • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 2 boczek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 3 boczek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 4 środek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 5 pasek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 6 pasek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 7 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 8 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny

Z podszewki kroimy następujące części:

 • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 2 boczek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 3 boczek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 4 środek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 5 pasek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 6 pasek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 7 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 8 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny

UWAGA: Nasza sukienka została uszyta z białej tafty. Aby mieć pewność, że dodatkowe linie nie bedą widoczne spod spodu sukienki nie wykonaliśy standardowych obłożeń. Tak więc podszewka składa się z takich samych elementów jak wierzch sukienki. Jeśli Twoja tafta będzie delikatna, możesz wykończyć górę sukienki również tkaniną wierzchnią, pamiętaj jednak, iż musisz wtedy mieć dodatkowy kawałek tkaniny wierzchniej na obłożenia.

Poniżej przedstawiamy przykładowy układ szablonu na tkaninie.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model. Na sukience przyszyliśmy przymarszczone pasy organzy, każdy o długości 10 metrów oraz szerokości 10 cm. Było ich około trzydziestu więc pracy i tkaniny zeszło na to baaaardzo dużo. Warto jednak pomęczyć się nieco przy maszynie aby otrzymać tak piękny wynik.

 

Tym razem nie powinniśmy pisać o dodatkach krawieckich a o prezencie ślubnym. Nie będziemy Was jednak zmuszać do takich kroków aby zdobyć kilka zamków, nitek i guzików. Jeśli zdecydujecie się uszyć ten model w innym kolorze i bez dodatkowych ozdób w dolnej części również zaliczymy zadanie i tradycyjnie pierwsza osoba otrzyma dodatki krawieckie. Tak więc czekamy na sukienki, nawet jeśli nie będą tak długie. Jeśli jednak kiedyś znajdzie się Panna Młoda która uszyje sobie taką sukienkę, pójdzie w niej do ołtarza i prześle nam zdjęcia... wtedy z przyjemnością prześlemy obiecany drobiazg jako ślubny prezent.

05.07.2011 Nieślubna suknia ślubna Reny.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

KamilaKasz
#24 KamilaKasz 2021-04-18 19:07
Cytuję inegri:
Mam takie pytanko dziewczyny czym znaczycie linie w trakcie szycia na tkaninie takiej białej slubnej aby były widoczne ale nie przebily się na wierzchnią stronę bo pranie zaraz po uszyciu aby te linię zniknęły raczej nie wchodzi w grę. Zawsze mam z tym problem, ma ktoś może jakiś pomysł?

fastryga to sie chyba nazywa petelkowanie cieniutka igielka i cieniutenka niteczka przenosisz na material bezposrednio z papierowego wykroju
inegri
#23 inegri 2021-04-18 10:19
Mam takie pytanko dziewczyny czym znaczycie linie w trakcie szycia na tkaninie takiej białej slubnej aby były widoczne ale nie przebily się na wierzchnią stronę bo pranie zaraz po uszyciu aby te linię zniknęły raczej nie wchodzi w grę. Zawsze mam z tym problem, ma ktoś może jakiś pomysł?
lefcio
#22 lefcio 2017-01-01 10:22
Jaki jest luz w tej sukience?
Extravaganca73
#21 Extravaganca73 2012-02-26 15:50
Cytuję ania1975:
i jak Ci poszło Extravaganza?


Udało się. I nawet się okazało, że to nie jest takie skomplikowane. W trakcie szycia to skomplikowane pęknięcie okazało się być peostszym niż w fazie planowania.
:lol:
Extravaganca73
#20 Extravaganca73 2012-01-31 09:20
Aniu- uszyłam karczek z materiału próbnego- celem dopasowania biustu(mój bardzo newralgiczny punkt) ale nie robiłam jeszcze odszyć.

Brak czasu- córka ma teraz niemal co tydzień imprezkę i wciąż coś działamy.

Jak wypróbuję to na pewno się odezwę.
Gdybyś jednak Aniu szyła coś podobnego to na pewno wykonaj kilka fotek- przyda się nam wszystkim. :lol:
ania1975
#19 ania1975 2012-01-31 08:26
i jak Ci poszło Extravaganza?
Extravaganza
#18 Extravaganza 2012-01-26 17:34
Ogólnie zasadę kumam tylko moment zetknięcia dwóch pęknięć mnie niepokoi. Ale sprawdzę w praktyce.
ania1975
#17 ania1975 2012-01-26 09:43
1-zszywasz część 1 od dołu do długości /wysokości pęknięcia
2-tak samo odszycia
3-składasz prawa do prawej
4- zszywasz po szyjce, potem pękniecie, czyli jedziesz w dół, wracasz w górę i znów szyjka :-*
da się zrozumieć?
Extravaganca73
#16 Extravaganca73 2012-01-25 22:43
O nie !!! To może chociaż krótki opis kolejności wydarzeń. Mam już zszyte wszystkie elementy i nawet świetnie pasują. Pewnie dlatego, że z tkaniny na próbę dopasowania wymiarów.

Proszę, proszę !!!
ania1975
#15 ania1975 2012-01-25 22:25
oj, ja dziś szyłam takie pękniecie :sad: szkoda ,że wcześniej nie zapytałaś