Rozmiar: 32-44. Długość spódnicy na środku tyłu około 69 cm. Górny brzeg spódnicy sięga do talii. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina , szerokość 150 cm, długość 190 cm (potrzebujemy 100 cm na kieszenie oraz 90 cm na spódnicę). Podszewka szerokość 150 cm długość 115 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł. 25 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Model poszerzy biodra, dlatego polecamy go szczególnie paniom, które tego potrzebują.

Przedstawiony szkic nie prezentuje naszych kieszeni, tak abyś mogła zobaczyć krój samej spódnicy. Kieszenie należy wypuścić ze szwu łączącego karczek ze spódnicą, nie przyszywamy ich w żadnym innym miejscu, tak więc można je podnieść całkowicie do góry, dlatego właśnie jedna z naszych klientek nazwała je oślimi uszami, co bardzo nam się spodobało... i tak już zostanie. Spódnica delikatnie rozszerza się ku dołowi i jest bardzo prostym modelem. Miejsca wszycia kieszeni zostały zaznaczone na karczku.

Zdjęcie przedstawione poniżej zostało zrobione już jakiś czas temu, jeszcze wtedy, gdy nasza spódniczka nie znalazła swojej właścicielki. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam te przekorne uszy i wykonacie podobne w swojej spódnicy.

Wykrój do pobrania on line.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 pasek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 4 pasek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 5 spód kieszeni, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 6 wierzch kieszeni, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, z podszewki część tę skroić należy o 1 cm szerszą od szablonu oraz o 5 cm krótszą
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny, z podszewki część tę skroić należy o 1 cm szerszą od szablonu oraz o 5 cm krótszą
  • 5 spód kieszeni, 2 razy ze złożonej tkaniny, wykonamy z tych części wewnętrzny worek kieszeniowy

Poniżej przedstawiamy przykładowy układ szablonu na tkaninie. Na niebiesko oznaczone zostały części, które należy wyciąć układając szablon napisami do tkaniny.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Oferujemy Wam kolejny sposób na  zdobycie dodatków krawieckich. Tym razem aby je otrzymać wystarczy udokumentować jak powstają uszy, które wszywamy do spódnicy i ubrać to w piękny instruktaż. Nie oczekujemy więc relacji z szycia całej rzeczy a jedynie tego charakterystycznego elementu. Czekamy z niecierpliwościa na pierwsze zgłoszenie, które nagrodzimy wspomnianymi drobiazgami.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
17297 wyświetleń

Komentarze

Herelin
#2 Herelin 2011-06-01 21:05
Ja je widzę w kolorze jasnym szarym i z czarnymi skórzanymi kieszeniami
Aga
#1 Aga 2011-06-01 20:12
Jestem fanką kieszeni, ale te przekraczają moje możliwości :-)
Chciałabym zobaczyć tę spódnicę w jakimś neonowym kolorze, a kieszenie kontrastowe.