Rozmiar: Tym razem mamy trzy rozmiary torebki, oczywiście wybrać możesz dowolną z nich. Oznaczyliśmy je symbolami S, M, L. Spójrz na tabelę na końcu artykułu i wybierz torebkę dla siebie.

Tkanina: Tkanina. Do wykonania tej torby użyliśmy tkaniny tapicerskiej o nazwie alcantara. Można ją kupić w wielu pięknych kolorach. Jest bardzo wytrzymała i niedroga. Tkanina ma szerokość 150 cm, niezbędna długość, kolejno dla rozmiarów S - 25 cm, M - 40 cm, L- 80 cm. Podszewka szerokość 150 cm, niezbędna długość, kolejno dla rozmiarów S -20 cm, M - 25 cm, L- 55 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina do i wzmocnienia miejsca, w którym zostanie wykonana kieszona w środku torebki. Gruby sznur do wykonania uchwytu, około 150 cm. Zamek do zapięcia torby, długość S-30cm, M-35cm, L-45cm. Zamek do kieszonki wewnętrznej: długość S-20cm, M-20cm, L-20 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Model polecany dla: Każdej kobiecie, która lubi mieć coś nowego.

Szkic tak prostej rzeczy uznajemy za zbędny i od razu prezentujemy pierwsze fotki. Niestety nasza na zdjęciu jest jeszcze w fazie produkcji. Szara torba niestety musi poczekać na dokończenie z bardzo prozaicznego powodu, ale jak tylko dostanie ostatnie szwy od razu uzupełnimy to miejsce. Na zdjęciach nieukończona jeszcze torba w rozmiarze L.

altalt

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Rozmiar S

  Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

Rozmiar M

  Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

Rozmiar L

  Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przednie strony torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny. W tym celu wydrukuj wykrój dwa razy.
  • 2  bok wraz z dnem torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny.
  • 3 obłożenie torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny.
  • 4 listwa zapięcia torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny. 

Z podszewki kroimy

  • 5 przednie strony torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny. W tym celu wydrukuj wykrój dwa razy.
  • 6 bok wraz z dnem torebki, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny.
  • prostokąt do wykonania kieszkonki wewnętrznej. Prostokąt ten powinien być około 4 cm dłuższy niż planowana długość zamka. Długość prostokąta powinna być dwukrotnie większa niż planowana głębokość kieszonki.  Jeśli masz ochotę na więcej kieszeni w torebce, przygotuj więcej takich elementów, mogą mieć różne wielkości.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu. Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu. Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nową oryginalną rzecz. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Spójrz na prostopadłościan poniżej. Wyobraź sobie, że jest to nasza torebka. Symbol a oznacza jej szerokośc, c oznacza jej wysokość oraz b oznacza szerokość dna.

alt

Teraz spojrzyj do tabeli poniżej i wybierz rozmiar torby dla siebie. Torba na zdjęciach wykonana została w rozmiarze L.

  a b c
Rozmiar S 25 cm 9,5 cm 21,3 cm
Rozmiar M 32 cm 12 cm 37,2 cm
Rozmiar L 45 cm 17,3 cm 52,5 cm

Tym razem obok zdjęć gotowej torebki pokażę Wam kilka z etapów jej powstawania. Na początek wierzchnia część torby, która powstała na samym początku. Przed zszyciem ozdobilismy ją czarnymi stębnówkami, tworzącymi wzór z przodu oraz tyłu torby.

alt

Spójrz na poniższy obrazek. Widać tutaj wierzchnią część torby, która pomimo tego, iż jest jeszcze nieukończona utrzymuje swoją formę.  Wiesz dlaczego tak się stało? Tkanina wcale nie jest aż tak sztywna.

altalt

Dzieję się tak dzięki fiszbinom, które zostały wszyte wzdłuż części o numerach 2. Dodatkowo, aby dno utrzymało swoją formę, wszyliśmy fiszbiny w kilku miejscach w poprzek dna.

altalt

Chcielismy, aby fiszbiny zostały wszyte do torebki w szwie pomiędzy elementami o numerach 1 i 2. Aby operacja wszycia fiszbiny była łatwiejsza, przyszyliśmy ją najpierw do elementu o numerze 2 w odległości 1,5 cm od brzegu tkaniny, był to jedynie szew pomocniczy. Następnie zszyliśmy elementy 1 i 2. Na pierwszym obrazku widać jeszcze niewypruty szew pomocniczy wzdłuż łączenia elementów. Na drugim obrazku został już usunięty.

altalt

Następnie wycieliśmy wszystkie części z podszewki. Dodatkowo obłożenia wykroiliśy z alcantary w kolorze podszewki, czyli cała torebka otrzymała czarny środek.

 

altalt

Słów kilka o uchwycie. Nasz został wykonany z niebieskiego sznura, który bez problemu można kupić w budowlanych marketach. Jest sztywny,  wytrzymały... i brzydki. Właśnie z powodu tej ostatniej cechy sznura uszyliśmy na niego ubranko. Możesz wykonać to z dowolnej tkaniny, wystarczy uszyć rulon, przewrócić go na drugą stronę i włożyć do środka sznur. Trochę zabawy z tym jest, ale warto. My do uszycia osłony na brzydki sznur użyliśmy  czarnej taśmy stosowanej np. w plecakach czy torbach na uchwyty. Oto rezultat.

alt

Spójrzcie raz jeszcze na końcówki sznura, jedna z nich została zabezpieczona izolacją. Tylko w ten sposób mogliśmy go przecisnąć przez wąski tunel. Jak widać bowiem na drugim końcu, sznur w miejscu cięcia rozwarstwia się dość szybko.

Znów czekają na Was dodatki krawieckie. Model ten szyje się w tempie ekspresowym, wystarczy dosłownie kilka chwil na jego stworzenie. Tak więc, aby otrzymać dodatki krawieckie oraz 1 punkt do czarnej listy, należy przygotować obrazkową instrukcję dla osób, które szyć nie potrafią. Pamiętajcie jednak, że instruktaż musi dorównać tym przygotowywanym przez Anię1975, powinien być bowiem szczegółowy oraz przejrzysty. Czekamy więc na Wasze torby!

 

05.07.2011 Torba i przewodnik Virgin. Jasnofioletowa torba suszi23.

alt    alt   altaltaltaltaltalt sjp56 18

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
58670 wyświetleń

Komentarze

lilija11
#34 lilija11 2018-11-27 18:22
Ha! Znalazłam! Wy to lubicie robić tutaj zagadki ;) znalazłam pod wpisem "Szyjemy torbę z kieszeniami", a ja, głupia, szukałam czegoś w stylu "Szyjemy torbę w trzech rozmiarach". Znalazłam "ręcznie", bo link (jeśli tu miał być) u mnie nie działa. W każdym razie dziękuję - po 7 latach wykrój nadal modny, aktualny i pożądany :)
lilija11
#33 lilija11 2018-11-27 17:38
Przewodnik Virgin, o którym wspominasz w tekście, nie chce mi odpalić (albo nie wiem, jak go znaleźć)
lilija11
#32 lilija11 2018-11-27 17:36
Wszystko ładnie pięknie, jakoś daję radę bez instrukcji, ale mnie zastopowało przy górze i mam dwa pytania:
- Do czego przyszywa się podszewkę?
- W jakiej kolejności najlepiej zszyć : zamek z listwami, odszycia i poszewkę?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Joasia1976
#31 Joasia1976 2015-06-02 08:00
Jest przepiękna to z jej powodu tutaj jestem, skuszę się na więcej na pewno. Mam skrojoną w kolorze beżowym w dość sztywnym materiale. fotka zaraz po uszyciu.
:lol:
Agnieszka Volarka
#30 Agnieszka Volarka 2014-01-09 22:48
może tym razem uda mi się prawidłowo wkleić obrazek...

Agnieszka Volarka
#29 Agnieszka Volarka 2014-01-09 22:42
a tak wygląda moja papaverowa torba w rozmiarze L

1
papavero
#28 papavero 2013-03-26 23:21
Ale nie możesz wydrukować, bo nie możesz zapisać, nie możesz pobrać... czy nie masz drukarki? ;-) Konkrety poproszę ;-)
aneta
#27 aneta 2013-03-26 22:56
nie mogę tego wydrukować ,
papavero
#26 papavero 2012-07-02 22:59
Cytuję wojkam5:

Próbowałam powiększyć rozmiar M ale nie zmieściło się na kartce i sie poddałam ale przecież można zmniejszyć L (że też na to nie wpadłam wcześniej...) Dzięki za podpowiedź :)

Na najprostsze rzeczy najtrudniej wpaść :D
wojkam5
#25 wojkam5 2012-07-02 22:49
Cytuję papavero:
Cytuję wojkam5:
Czerwona w rozmiarze M - dno podklejone camelą, zamiast zamka magnes i rączki inne niż proponowane.
Szkoda że nie ma rozmiaru XM - pewnie byłby idealny na moje potrzeby ;)
//www.papavero.pl/coppermine/albums/userpics/16485/normal_czerwona.jpg

Wystarczy wydrukować wykorzystując skalowanie, można trochę zmniejszyć lub zwiększyć w ten sposób.

Próbowałam powiększyć rozmiar M ale nie zmieściło się na kartce i sie poddałam ale przecież można zmniejszyć L (że też na to nie wpadłam wcześniej...) Dzięki za podpowiedź :)