Rozmiar: 32-50. Dł.sukienki na środku tyłu około 79,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Szyfon, najlepiej jedwabny, szerokość 150 cm, długość 170 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, lamówka to wykończenia dekoltu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Każdej kobiecie, jednak w zależności od sylwetki należy starannie dobrać tkaninę, zarówno jej rodzaj jak i wzór.

Oto szkic modelu. Przód i tył wygląda prawie idealnie tak samo. Jeśli chcesz, aby tunika lepiej dopasowywała się do sylwetki musisz skroić ją ze skosu. W tym celu należy rozciąć szablon wzdłuż zaznaczonej linii ramienia, dodać zarówno do tyłu jak i przodu dodatek na szew w tym miejscu oraz ułożyć szablon na tkaninie pod kątem 45 stopni do nitki prostej.

alt

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

  • 1 przód wraz z tyłem tuniki
  • plisę do wykończenia dekoltu o szerokości 5 cm, możesz też wykorzystać gotową lamówkę dostępną w pasmanteriach, elementem tym wykańczamy dekolt.

 

alt

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Dzisiejsza tunika jest tak banalnie prosta w wykonaniu i skrojeniu, iż do otrzymania dodatków krawieckich wymagamy pięknego dokładnego i przejrzystego przewodnika jak ją skroić i uszyć. Czekamy z niecierpliwością na Wasze dzieła.

04.07.2011 Jako pierwsza tunikę nadesłała gojami. Czekamy na adres do przesyłki dodatków krawieckich.

tunika uszyta przez gojami   altaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy