Rozmiar: 34-46. Dł.gorsetu na środku tyłu 24 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 40 cm.  Podszewka lub płótno gorsetowe szerokość 150 cm. długość 40 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, rozdzielczy zamek błyskawiczny dł. 25cm. Zamek wszywamy na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Jako dodatek do odzieży dla wszystkich kobiet.

Na początek szkic naszego nowego gorsetu. Inspiracją do jego stworzenia była męska część naszego grona. Bo to jest tak, że mężczyźni niby nie grają w gierki, ale...

...ale wiedzą co w grach piszczy. Gdzieś to niby przypadkiem, niby bez grania znaleźli gorset w gierce, której podobno nigdy na oczy nie widzieli. I my im wierzymy, dlatego postanowiliśmy ubrać Was w takie gorsety, aby Panowie nie musieli grać na swoich komputerach w celu ich oglądania. Tak więc pokazuje gorset wirtualny. I chociaż nie oczekujemy od Was takiego stroju pod gorsetem, to mamy nadzieję, że założycie go na jakąś piękną bluzkę lub romantyczną sukienkę.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny oraz podszewki kroimy:

  • 1 środek przodu, 1 raz  ze złożonej tkaniny, przy czym należy tak jak na rysunku poniżej ułożyć szablon wzdłuż linii złożenia tkaniny .
  • 2 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 3 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 4 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 5 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 6 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 7 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny,
  • 8 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny,

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Raz jeszcze nasz gorset i cięcia pięknie modelujace sylwetkę.

Za co tym razem dodatki krawieckie? Wystarczy, że jako pierwsza/pierwszy wyślesz do nas zdjęcie gorsetu na modelce oraz zdjęcie wykonane podczas krojenia uwidaczniające nasze szablony.

05.07.2011 Gorset Gosieńki.

sjp64 4

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy