Rozmiar: 36-48. Dł. bluzki na środku tyłu około 58 cm (część z tej długości zostanie wykorzystana na zbluzowanie).  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 115 cm.  Nasza bluzka została wykonana z jedwabiu. Wybierz miękko układające się tkaniny, w przeciwnym razie zbluzowanie będzie poszerzać Cię bardzo.

Dodatki krawieckie: Nici. Guziki na stopce do zapięcia bluzki na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, fizelina do usztywnienia obłożenia, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Bluzka będzie idealna szczególnie dla kobiet o ładnej talii.

 

Nasza bluzka pięknie prezentuje się zarówno na manekinie jak i modelce.  Dużą zasługą jest tkanina, która specjalnie została do niej wybrana. Miękki jedwab, który pokazywaliśmy już Wam w pewnej spódnicy.

alt alt

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 pasek przód, 2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 4 pasek tyłu,  2 razy ze złożonej tkaniny
  • 5 obłożenie przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 6 obłożenie tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny,

alt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Raz jeszcze zbliżenie naszej bluzki. Czekamy na Wasze wersje.

 alt

 

Wasze realizacje:

altalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

FF
#17 FF 2016-07-01 17:49
Wow, czarna i różowa są piękne! Chyba się pokuszę na patent z gumką u dołu :)
papavero
#16 papavero 2015-09-07 09:42
Cytuję katkos123:
Majac do stracenia jedynie kawalek bialej wiskozowej dzianiny (a to nie jest duze ryzyko), dolozylam gore przodu tej bluzki (do pachy) do wykroju zwyklej bluzki dzianinowej. Dzianina takie bezczelne kombinacje wybacza :lol:

Katkos, śliczna bluzeczka CI wyszła :-)
Niteczka82
#15 Niteczka82 2015-09-06 23:00
Cytuję katkos123:
Majac do stracenia jedynie kawalek bialej wiskozowej dzianiny (a to nie jest duze ryzyko), dolozylam gore przodu tej bluzki (do pachy) do wykroju zwyklej bluzki dzianinowej. Dzianina takie bezczelne kombinacje wybacza :lol:

Ale seria bluzek poszła :)
1
katkos123
#14 katkos123 2015-09-06 22:18
Majac do stracenia jedynie kawalek bialej wiskozowej dzianiny (a to nie jest duze ryzyko), dolozylam gore przodu tej bluzki (do pachy) do wykroju zwyklej bluzki dzianinowej. Dzianina takie bezczelne kombinacje wybacza :lol:
joanann
#13 joanann 2013-08-23 09:50
Papavero dziękuję, znalazałam rozm. 46. Wprawdzie pod rozm. 46 (link do pobrania) otwiera się 44, ale wystarczyło w ścieżce dostępu zamienić 44 na 46 i wszystko jest. Pięknie dziękuję.
joanann
#12 joanann 2013-08-19 11:52
Witam serdecznie, waham się rozmiarowo pomiędzy 44 i 46. Niestety w tej ślicznej bluzeczce pobrany rozm 46 ma oznaczenia 44, czy to tylko literówka czy brak 46? Pozdrawiam i dziekuję za wszystkie wykroje
zosiek
#11 zosiek 2012-02-02 22:00
piekma jesta ta bluzk
zosiek
#10 zosiek 2012-02-02 21:53
4755e
szyciekatarzyny
#9 szyciekatarzyny 2011-07-26 19:51
właśnie zaczynam ją kroić tą bluzeczkę- a właściwie planuję z niej zrobić luźną sukienkę, z paskiem. i mam pytanie, czy ona zapina się z tyłu u góry na guziczek??
ilonek-71
#8 ilonek-71 2011-07-07 17:19
Papavero - obiecałaś.......... :oops: