Rozmiar: 36-48. Dł. bluzki na środku tyłu około 54,5 / 55,5 / 56,5 / 57,5 / 58,5 / 59,5 / 60,5 cm .  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 130 cm.  Delikatne tkaniny miękko układające się: szyfon, muślin, cieniutka żorżetka.

Dodatki krawieckie: Nici.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, fizelina, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Bluzka polecana każdej kobiecie. W zależności od sylwetki należy dobrać odpowiednie ozdoby przy dekolcie.

 

Bluzeczka, która pięknie prezentować się będzie z delikatnych tkanin. Polecamy cieniutkie szyfony, również te jedwabne.

Jaki dekolt proponujemy wykonać w tym modelu? Pierwszy z nich, czyli model A, to asymetryczna falbana, która będzie siostrą tej na zdjęciu poniżej. Jeśli macie na nią ochotę pobierzcie wykrój falbany, który został umieszczony w osobnym pliku. Na zdjęciu poniżej widzimy przyszyte aż dwa rzedy falban, jeśli masz ochotę na dokładnie taki fason, wytnij naszą falbanę dwukrotnie, przy czym za drugim razem poszerz ją o 2 do 3 cm.

Drugi dekolt, czyli model B, to prosty w wykonaniu i efektowny rulon wokół dekoltu. Zobacz jak prezentował się na jednej z naszych tunik.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line. Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 rękaw, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • falbanę na dekolt A  1 raz ze złożonej tkaniny. Jeśli na środku tyłu zrobisz pęknięcie, przetnij falbanę tyłu na pół w miejcu, gdzie znajduje się nacinek.
  • prostokąt na dekolt B o szerokości 20cm i długości: 56,5 / 57,6 / 58,8 / 60 / 62,5 / 64 cm. Aby szarfa pięknie się  układała MUSI zostać skrojona ze skosu.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na naszą bluzeczkę przed przejściem do krawieckich niespodzianek.

Tym razem dodatki krawieckie otrzyma pierwsza z Was, która nadeśle zdjęcia bluzeczki oraz zdjęcie uwidaczniające krojenie z naszymi wykrojami. Bluzka musi mieć jeden z proponowanych przez nas ozdobnych dekoltów :)

 

22.07.2011 Błyskawica Rena już uszyła bluzeczkę. Rena, czy ty prowadzisz hurtownię tkanin? Jeśli nie, to przynajmniej musisz nad nią mieszkać ;)

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

kae
#16 kae 2018-07-09 10:07
#14 świetna letnia sukienka, pasek dodaje uroku :-)
asica
#15 asica 2012-07-17 16:16
da sie tu zrobic dlugie rekawki? jeśli tak to jak? :-|
Aga
#14 Aga 2012-05-21 17:41
Czy można pogłębić dekolt i falbana będzie też pasować (wziąć z większego rozmiaru lub wydłużyć) czy ważny jest też jej kształt?
papavero
#13 papavero 2012-05-01 18:33
Cytuję jater2:
chciaam pobrać wykrój bluzki,na pierwszej stronie mój test ma wymiary 4,8x4,8 cm. nie wiem gdzie poprawić w ustawieniach drukarki żeby byo 5x5 cm, a może te 2 mm nie robią różnicy?

2 mm to 4 %, na 70 cm w pasie 4% to 2,8cm czyli prawie rozmiar zaniżysz sobie wykrój. Tutaj instrukcja co zrobić przed wydrukiem //papavero.pl/nieco-o-nas-czyli-autoreklama/539-pomoc-techniczna.html
jater2
#12 jater2 2012-05-01 18:08
chciaam pobrać wykrój bluzki,na pierwszej stronie mój test ma wymiary 4,8x4,8 cm. nie wiem gdzie poprawić w ustawieniach drukarki żeby byo 5x5 cm, a może te 2 mm nie robią różnicy?
papavero
#11 papavero 2011-07-23 10:51
ilonek, bluzka z wodą czeka... zaraz będzie kolejna w rozmiarze 34 :-) proszę nie narzekać tylko brać sie do pracy :lol:
ilonek-71
#10 ilonek-71 2011-07-22 15:35
A 34 to nie będzie??? I jak tu myśleć o szyciu, jak wszystko za duże :sad:
Andzia65
#9 Andzia65 2011-07-22 10:55
Bardzo ladna bluzeczka. Trzeba się wziąć za robotę. A czasu brakuje........
papavero
#8 papavero 2011-07-22 10:03
Jeśli rulotn nie będzie zbyt obfity, tylko nieco węższy oraz dekolt bedzie głębszy i bardziej w serek (tak aby wraz z rulonem było ładnie widać trochę piersi) to tak.
papavero
#7 papavero 2011-07-22 10:02
jedwabna satyna naszej polskiej produkcji... Jedwab Polski Milanówek :)