Rozmiar: 34-46. Dł.żakiety na środku tyłu około 50,5 / 51 / 51,5 / 52 / 52,5 / 53 / 53,5 cm.  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 160 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Wszysktim eleganckim kobietom.

Oto szkic modelu. Przyjrzyj się uważnie pięknie modelującym cięciom i znajdź odpowiedni materiał. W zależności od tego jakie rękawy i ozdoby na dekolt wybierzesz, Twój nowy żakiet zyska zupełnie inne oblicze. Jednak uważnie dobierz do nich tkaniny.

Rękaw A. Prosty rękaw 3/4 składający się z dwóch części. Latem będzie idealnym rozwiązaniem na gorące wieczory, jeśli oczywiście pogoda przestanie się na nas obrażać.

Rękaw B. Krótki rękaw to również dobry pomysł  na letni zakiecik. Jeśli w biurze ciągle panuje wysoka temperatura a Ty musisz wyglądać elegancko bedzie on dobrym rozwiązaniem.

 

Dekolt A. Jeśli lubisz falbany ten dekolt będzie idealny dla Ciebie. A jeśli masz ochotę optycznie powiększyć nieco biust to szczególnie polecamy tą wersję żakietu.

Dekolt B. Nieco przymarszczony kołnierz to bardzo ciekawy element ozdobny. Pamiętaj, aby układał się ładnie musisz wykonać go z miękko układających się tkanin.

Dekolt C. Najprostsza i zarazem najbardziej uniwersalna ozdoba Twojego dekoltu. Jeśli nie odważysz się na marszczenia lub falbanki ten kołnierz z przyjemnością zagości na twoim żakiecie.

Możesz też zrezygnować z ozdobnych elementów na dekolt i uszyć swój żakiet bez nich. Będzie się tak równie dobrze prezentował, szczególnie w przypadku kobiet o dużych piersiach.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny na  kroimy:

  • 1 przód, 2 razy ze złożonej tkaniny. Dwie części posłużą jako odszycie żakietu.
  • 2 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny.
  • 3 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny.
  • 4 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny.
  • 5 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny.
  • 6 odszycie tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny.
  • do wyboru jeden z ozdobnych dekoltów i/lub rękawy

Poniższy układ kroju zawiera przykładowe rękawy i odszycie tyłu. Pamiętaj, jeśli zechcesz wykroić jeden z ozdobnych dekoltów musisz posiadać więcej tkaniny.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Raz jeszcze podstawa naszego żakietu, czekamy na Wasze realizacje.

Aby otrzymać tym razem dodatki krawieckie, musicie przedstawić nam przewodnik, który pomoże niedoświadczonym osobom w uszyciu takiego żakietu. Wybierzcie więc jeden z proponowanych rękawów i sprawcie sobie nowy żakiet.

Pierwsza nasz żakiecik sprawiła sobie Liliana.

 


 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
35525 wyświetleń

Komentarze

1
kasia24097
#94 kasia24097 2012-12-04 21:06
1
helianthus
#93 helianthus 2012-11-09 15:54
przepraszam, ale bardzo bardzo ładnie proszę o ten wykrój w rozmiarze 50/52!!! proszę!!!
juskna
#92 juskna 2012-06-30 23:59
Czy może mi ktoś po krótce opisać jak przyszyć kołnierz C do tego żakietu?
papavero
#91 papavero 2012-04-03 19:49
Cytuję Ewunia:
Jak mogę ściągnąć wykrój. Klikam i nic nie działa;(

Należy założyć konto w pierwszym kroku.
-1
eweunia1991
#90 eweunia1991 2012-04-03 17:01
Z jakiego materiału jest ten czarny żakiecik. Mało się na tym znam, a chciałabym dobrać odpowiedni. Bardzo udany żakiecik:)
Ewunia
#89 Ewunia 2012-04-03 16:23
Jak mogę ściągnąć wykrój. Klikam i nic nie działa;(
nona22
#88 nona22 2012-02-27 10:57
czy trzeba mic jakis specjalny program zeby sciagnac wykroj, bo mi zaden w chce sie wykroj nie chce sie sciagnac:(
aneta
#87 aneta 2012-02-10 21:39
a no tak ,właścicielka żakietu jeszcze nie przyszła ,a ja się zastanawiam ,czy zapiąć pod kołnierzem na dwa guziki ,jak na zdjęciu papavero ,czy na 1 rząd, jak zrobiła Anutka ,

kołnierz mi wyszedł taki płasko leżący ,a u papavero jest lepszy :sad:
Aga
#86 Aga 2012-02-10 21:28
Cytuję aneta:
jak wyznaczyć zapięcie w tym żakiecie ?
czy ten znaczek na części nr 1 oznacza zwykły "nacinek",
czy do tego miejsca mają się nakładać przody ?

Może to środek przodu?
Wyznaczam zapięcia żakietów na sobie, tzn. podczas przymierzania.
papavero
#85 papavero 2012-02-10 21:26
Ten długi nacinek oznacza oś symetrii człowieka.