Rozmiar: 42-54. Dł.spódnicy na środku tyłu 73 / 73,5 / 74 / 75 / 75,5 / 76 / 77 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 160 cm. Podszewka 150 cm, długość 160 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek błyskawiczny dł. 25 cm. Bawełniana tasiemka lub krajka z podszewki do wzmocnienia górnego brzegu spódnicy.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Pionowe cięcia są idealnym rozwiązaniem dla rozmiarów, w których została przygotowana spódnica.

Oto szkic modelu. Sporo pionowych cięć pięknie wydłuży sylwetkę a poszerzany dół zrównoważy szerokie biodra. Pamiętaj jednak, iż spódnica powinna być ładnie dopasowana na wysokości bioder, lekko zwężać się pod nimi aby dopiero niżej zacząć się rozszerzać.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 środek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 boczek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 4 boczek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 5 środek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny,

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Raz jeszcze nasza spódnica, czekamy na Wasze realizacje.

Aby otrzymać tym razem dodatki krawieckie, musicie pokazać się nam na zdjęciu w swojej nowej spódniczce pięknie się uśmiechając. Dołączyć należy również fotkę z krojenia naszej spódnicy, tak aby widać było nasze szablony. Dla osób początkujących należy przedstawić miejsce oraz sposób wszycia tasiemki lub krajki na linii talii.

Kasia sprawiła sobie spódniczkę z klinów i jako pierwsza wrzuciła zdjęcie na naszą stronę. Piękna spódniczka Kasiu.


 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy