Rozmiar: Rozmiar 32-44. Dł. sukienki na środku tyłu: 100 / 101 / 102 / 103 / 104 / 105 / 105. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 140 cm. Podszewka, szerokość 150 cm, długość 100cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek dł. 50 cm do wszycia na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Komu polecamy ten model? Princeska powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety. Panie o małym biuście powinny ozdobić dekolt dużą ilością falbanek. Jeśli chcesz, możesz bez problemu zwężyć dół do ołówkowego kroju.

Kurs szycia. Przy wykonaniu tego modelu pomoże obrazkowy kurs szycia sukienki oraz obrazkowy przewodnik wszycia zamka błyskawicznego. Oba przygotowane przez Anię1975

Na początek model naszej sukienki. W ten sposób możecie obejrzeć jak dokładnie przebiegają cięcia  w naszej dzisiejszej sukience. Czyż nie jest śliczna? Princeska numer jeden ma bardzo prostą formę. Jednak jesienią przyjdzie czas na jeszcze kilka innych, których szycie zajmie Wam nieco więcej czasu.

Wykrój do pobrania

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

model-0097.jpg

Prosta i urocza trapezowa sukienka. Princeska numer jeden.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

 

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 środek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 4 środek tyłu, 1 raz  ze złożonego materiału
  • 5 obłożenie przodu,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 6 obłożenie tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 7  podszewka przód,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 8 podszewka przód,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 9 podszewka tył,  1 raz  ze złożonego materiału,

 

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

Wykrój do pobrania

 

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki.

Pierwsza princeskę uszyła i umieściła fotkę na naszej stronie, z pięknym uśmiechem, joannaank.

alt altaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Merghen
#78 Merghen 2020-03-08 19:16
BArdzo dobry wykrój. Bez żadnych poprawek idealny na moją figurę.
magda_ada
#77 magda_ada 2017-03-09 12:39
Spróbowałam z rękawkiem "skrzydełkiem dwudzielnym" (link z mojego zapytania). Wyszło jak na zdjęciu. W noszeniu też jest wygodnie.
regina16
#76 regina16 2017-03-06 21:41
Cytuję magda_ada:
Witam. Uszyłam już tę sukienkę ale bardzo bym chciała doszyć jej jeszcze rękawki. Czy rękawy stąd: https://papavero.pl/article?id=306 będą pasowały? Bardzo proszę o radę. Dziękuję.

Żeby pasowały rękawki do sukienki bez rękawków, to trzeba przed skrojeniem dopasować pachę czyli, jak radzą doświadczone papaverowe krawcowe, przyłożyć formę od sukienki bez rękawów na formę sukienki z rękawkami i skorygowć pachę.
magda_ada
#75 magda_ada 2017-03-06 21:07
Witam. Uszyłam już tę sukienkę ale bardzo bym chciała doszyć jej jeszcze rękawki. Czy rękawy stąd: https://papavero.pl/article?id=306 będą pasowały? Bardzo proszę o radę. Dziękuję.
Gośka
#74 Gośka 2016-10-08 06:52
ale jestem spostrzegawcza :( dopiero teraz zorientowałam się, że jest już powiększona rozmiarówka tej sukienki - dzięki papavero :). Szyłam ją 5 lat temu (tak jakby to było wczoraj) i mieściłam się w tych rozmiarach co były, a teraz... szkoda słów he he
papavero
#73 papavero 2016-09-27 23:39
Miło mi się pracowało nad tym modelem. Na początku spojrzałam na datę, ona jest z 2011 roku. Czas mija naprawdę szybko. Model 0097 powstał 5 lat temu :-) Jeszcze została mi tabelka ze zużyciem, i artykuł delikatnie do zmiany. Ale szablon już jest do pobrania.
papavero
#72 papavero 2015-06-06 21:11
Cytuję Gośka:
Jeszcze raz bardzo proszę - jak zrobić z tego rozmiar 48? :oops:
Pozdrawiam - Gośka

Bardzo proszę przeczytaj kilka ostatnich artykułów o stopniowaniu. Tam pokazywałam, jak poradzić sobie z takim problemem mając mniejsze rozmiary.
Gośka
#71 Gośka 2015-06-06 18:19
Jeszcze raz bardzo proszę - jak zrobić z tego rozmiar 48? :oops:
Pozdrawiam - Gośka
wirus43
#70 wirus43 2014-11-30 16:58
Cytuję wirus43:
Też sobie taką uszyłam . byłam niej na weselu .

//www.papavero.pl/images/photos/27998/1545/thumb_fdb94ac1398a9fc570f4376c.jpg
wirus43
#69 wirus43 2014-11-30 16:50
Też sobie taką uszyłam . byłam niej na weselu .