Rozmiar: 32-44. Dł.spódnicy na środku tyłu 66 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 105cm. Podszewka 150 cm, długość 60cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek błyskawiczny dł. 25 cm. Bawełniana tasiemka lub krajka z podszewki do wzmocnienia górnego brzegu spódnicy.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Falbanka na dole pięknie zrównoważy szerokie biodra.

Szkic modelu ukazuje cięcia. Jej piękno ukażą dopiero Wasze zdjęcia. Mamy nadzieję, iż nie każecie na nie zbyt długo czekać.

Model B naszej spódnicy, różni sie jednym zasadniczym elementem - paskiem. Jeśli je lubisz, możesz się o niego pokusić.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 tył,1 raz ze złożonej tkaniny.
  • 2 falbana przód,1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 falbana tył,1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 5 pasek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 6 pasek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny.

Z podszewki kroimy

  • 7 przód podszewki, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia podszewki, tak aby wyciąć część w całości
  • 8 tył podszewki,1 raz ze złożonej tkaniny.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Raz jeszcze nasza spódnica, czekamy na Wasze realizacje. Tym razem wersja B, która różni się jedynie paskiem. Jeśli je lubisz dorzuć go do tego modelu.

Aby otrzymać tym razem dodatki krawieckie, musicie pokazać się nam na zdjęciu w swojej nowej spódniczce pięknie się uśmiechając. Aby nie było zbyt prosto, należy pokazać się w tej spódniczce oraz jakiejś górze dobranej wśród papaverowych strojów z Waszej szafy.


 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

celano
#3 celano 2014-11-16 02:16
IT'S beautiful, I'm going to sew it, thanks all
Kaśka
#2 Kaśka 2011-09-12 18:12
Czy taka spódnica ładnie wyjdzie z dość masywnego i sztywnego materiału, czy musi być lejący?
Aha, czy może być z materiału w podłużne prążki, czy falbana będzie wtedy kiepsko wyglądała? Z góry dzięki za odpowiedzi:)
Xanti
#1 Xanti 2011-08-24 06:42
Bardzo ładna spódniczka - mam uszyte dwie wg takiego samego wykroju :lol: