Rozmiar: 34-46. Dł.spódnicy na środku tyłu 49,5 / 50 / 50,5 / 51 / 51,5 / 52 / 52,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Model A,  szerokość 150 cm, długość 70cm. Podszewka 150 cm, długość 50cm. Model B,  szerokość 150 cm, długość 95cm. Podszewka 150 cm, długość 80cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek błyskawiczny dł. 25 cm. Bawełniana tasiemka lub krajka z podszewki do wzmocnienia górnego brzegu spódnicy.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Spódnica polecana na jesienne chłody do wysokich kozaków. Będzie idealnym ciuszkiem w niemal każdej szafie. .

Szkic modelu ukazuje cięcia. Model A to krótka spódniczka trapezowa z zaszewkami z tyłu oraz z przodu. Model B otrzymał duże kieszenie.

alt

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

MODEL A

Z tkaniny kroimy:

 • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
 • 2 tył,1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 3 pasek przód,2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć części w całości
 • 4 pasek tył,2 razy ze złożonej tkaniny,

Z podszewki kroimy

 • 9 przód podszewki, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia podszewki, tak aby wyciąć część w całości
 • 10 tył podszewki,1 raz ze złożonej tkaniny.

alt

MODEL B

Z tkaniny kroimy:

 • 2 tył,1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 3 pasek przód,2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć części w całości
 • 4 pasek tył,2 razy ze złożonej tkaniny,
 • 5 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
 • 6 listwa kieszeni, 2 razy ze złożonej tkaniny,
 • 7 część przodu wraz z workiem kieszeniowym, 1 raz ze złożonej tkaniny.

Z podszewki kroimy

 • 8 worek kieszeniowy, 1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 9 przód podszewki, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia podszewki, tak aby wyciąć część w całości
 • 10 tył podszewki,1 raz ze złożonej tkaniny.

alt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Raz jeszcze nasza spódnica, czekamy na Wasze realizacje. Tym razem wersja B, która posiada kieszenie. Jeśli je lubisz będziesz fantastycznie czuła się w tej spódniczce.

alt

Aby otrzymać tym razem dodatki krawieckie, musicie pokazać się nam na zdjęciu w swojej nowej spódniczce pięknie się uśmiechając. Aby nie było zbyt prosto, należy przedstawić przewodnik wykonania kieszeni z modelu B.

Pierwsza spódniczka uszyta przez Was i nadesłana do nas to egzemplarz ze zdjęcia poniżej. Piękną, nieprawdaż?

alt  altaltalt


 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Grace
#23 Grace 2016-03-05 13:14
Dzięki temu wykrojowi swoje drugie życie zyskały pewne spodnie. Kolejne z równie szerokimi nogawkami czekają już w kolejce. No i szycie tej spódniczki miało walory relaksacyjne, miało uspokajać podczas czekania na mecz Polska-Francja 9 stycznia :).
Kasik1
#22 Kasik1 2015-03-15 11:10
Kolejny post dziękczynny. Wykrój jak każdy pobrany z papavero idealny. Wystarczy wyciąć i zeszyt i leży idealnie. Przy szyciu bezcenne były informacje z przewodnika o szyciu spodni. Ja zaczynam przygodę z szyciem i z niego nauczyłam się jak wszystko poprawnie zeszyć i dobrze wszyćwiczenia zamek.
A spódnic z papavero mam zamiar uszyć kilka bo te co mam lecą mi z tyłka.
imp18
#21 imp18 2013-12-19 10:18
Cytuję madzikdek:
kto jest autorem tej pierwszej spódnicy (model b granatowa zdjęcie z białą bluzką )?

Stary wpis jak świat, ale to ja ;)
Olucha
#20 Olucha 2013-05-11 13:10
Cytuję fas0ll:


Super :) o to mi chodzilo, wielkie dzięki :)
Olucha
#18 Olucha 2013-05-11 11:20
Na "starej" stronie był poradnik jak uszyć tą spódnicę z kieszeniami krok po kroku, teraz nie potrafię tego znaleźć. Pomożecie? ;>
madzikdek
#17 madzikdek 2012-10-06 14:02
kto jest autorem tej pierwszej spódnicy (model b granatowa zdjęcie z białą bluzką )?
Kasica
#16 Kasica 2012-09-06 09:48
Renata1
#15 Renata1 2012-06-18 13:39
Papavero a dałoby radę dorobić do modelu B rozmiar 30 - na koniec roku szkolnego i nie tylko byłaby świetna :oops:
papavero
#14 papavero 2012-05-03 13:46
Cytuję Redyy:
Witam. Chciałabym uszyć tą spódniczkę. Dopiero zaczynam przygodę z maszyną, więc nie bardzo wiem ile materiału będę potrzebować na uszycie modelu B rozmiar 44. Liczę na małą podpowiedź. Proszę pomóżcie.

W artykule jest podana ilość tkaniny, ale jeśli chcemy kupić tkaniny na styk ;-) to warto przeczytać ten artykuł //www.papavero.pl/szycie-jest-proste/368-tkaninowy-niezbdnik-czii.html