Rozmiar: 32-44. Długość wewnętrzna nogawki około 90 cm.  Górna linia paska została obniżona w stosunku do talii o 2 cm. Spodnie są więc dość długie. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 220cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek dł. 25 cm. Bawełniana tasiemka lub krajka z podszewki do wzmocnienia górnego brzegu spodni.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Kurs szycia. Polecamy obejrzeć kurs szycia przygotowany przez Renę oraz kurs szycia przygotowany przez Anutkę.

Dzwony to jeden z modowych symboli lat 70-tych, które towarzyszyły nam w tym tygodniu. Ten model ma naprawdę długie nogawki, które będą idealne do wysokich obcasów w Waszych kozaczkach, które niewątpliwie już niedługo wyciągniecie z szafy. Nadchodzą chłodne dni i trzeba się na nie przygotować.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny/podszewki:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 2 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 3 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 4 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 5 pasek przodu, 2 razy  ze złożonego materiału
  • 6 pasek tyłu, 2 razy  ze złożonego materiału

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

Wykrój do pobrania

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący krok po kroku wykonanie zapięcia spodni, które w tym modelu obejmują zamek na listwie oraz piękne guziczki na pasku.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

-1
aneta
#12 aneta 2012-04-04 00:58
a czy te spodnie nie mogły by być w większym rozm. ?
może ktoś chciałby je sobie uszyć ,w rozm.48 ,co nie nadają się dla pulchniejszych ?
venus
#11 venus 2011-09-09 20:05
Sopdnie są super lubie dzwony!!!!! muszę tylko kupic jakiś fajny material i biore sie do szycia
aneta
#10 aneta 2011-09-09 10:44
mam kilka materiałów na takie spodnie ,z czego konkretnie
byś je szyła ,papavero ?
aneta
#9 aneta 2011-09-09 10:36
o dzięki za inform . ,napisałam w tym samym czasie
aneta
#8 aneta 2011-09-09 10:34
jak te nogawki są szerokie na 58 cm to bardzo w moim guście ale jak na 70 to muszę wziąć inny materiał ,papavero możesz podać te cm czy muszę sama sobie wydrukować ?
papavero
#7 papavero 2011-09-09 10:30
na dole nogawka jest bardzo szeroka, ma około 70 cm obwodu
papavero
#6 papavero 2011-09-09 10:29
komuś sie nie podobał Twój komentarz i ocenił go czerwoną rączką w dół...
Katarzyna
#5 Katarzyna 2011-09-09 10:13
Ale bomba! Super! :lol:
aneta
#4 aneta 2011-09-09 10:01
a czego dotyczą te ujemne punkty ?
papavero ,chcę uszyć te spodnie dla innej dziewczyny w rozm.36/38 ,mogłabyś podać w przybliżeniu obwód uda
na który są skrojone nogawki , no i tą szerokość na dole
beti
#3 beti 2011-09-09 09:22
widac ze sie faluja wiec sa dosc szerokie, wiec na deszcz i snieg nie bardzo bo "najda" wodą co ani przyjemne ani praktyczne.