Rozmiar: Dł. gorsetu na środku tyłu: 25 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 50 cm. Podszewka  szer. 150 cm dł. 50 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, rozdzielczy zamek długości 25cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Komu polecamy ten model? Każdej eleganckiej kobiecie.

Oto model gorsetu, który proponujemy Wam dzisiaj. Będziecie mogły go założyć do wielu sukienek oraz bluzek, które poznałyście na naszym portalu. A już niedługo zaproponujemy Wam coś ekstra do niego na nadchodzące chłodne dni. Na końcu artykułu zdjęcie, które było powodem dzisiejszego wykroju.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny oraz podszewki:

  • 1-6 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 7-12 tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja. Raz jeszcze, całkiem przypadkiem na naszej stronie pojawia się pewna gwiazda, która nosi piękne ubrania. Sprawcie więc sobie coś, co nosi się w wielkim świecie.

 Wykrój do pobrania

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący wykonanie naszego gorsetu.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Niteczka82
#37 Niteczka82 2015-05-27 11:51
Dziękuję Ci Pralinko37, bardzo przydatny przepis :D
pralinka37
#36 pralinka37 2015-05-27 11:47
Pewnie zależy z czego szyjesz. Pod prawdziwą skórę bydlęcą dałabym tylko podszewkę, ale już pod ekoskórę elastyczny wkład, bo ta się jednak gniecie i deformuje.
Według mnie: 1) uszyć pas, ewentualnie przestębnować, 2) uszyć podszewkę, lub nawet skroić z całości, jeśli potrafisz, odmierzając według uszytego pasa, 3) wszyć zamek rozdzielczy do pasa, zostawić zapas na wszycie podszewki, 4) przyszyć dół i górę podszewki do pasa prawą do prawej, 5) wywinąć i przyszyć podszewkę do zamka.
Pewnie papavero zrobiłaby lepszy przepis szycia, ale ja bym tak szyła, gdybym tylko mogła nosić taki pas :sigh:
Niteczka82
#35 Niteczka82 2015-05-27 11:29
Cytuję pralinka37:
Cytuję Niteczka82:
Może mi ktoś napisać które miejsca gorsetu mam podkleić flizeliną?

Chyba wszystkie? Gorset z natury sztywny jest

Cytuję pralinka37:
Cytuję Niteczka82:
Może mi ktoś napisać które miejsca gorsetu mam podkleić flizeliną?

Chyba wszystkie? Gorset z natury sztywny jest

Acha, myślałąm ze góra i dół, bo w sumie usztywniać powinien sam materiał, może dodatkowo podszewka(oprócz wykończenia lewej strony), czy podszewkę mam połączyć z materiałem przeszywając na prawej stronie górę i dół 1cm od krawędzi?
pralinka37
#34 pralinka37 2015-05-27 11:25
Cytuję Niteczka82:
Może mi ktoś napisać które miejsca gorsetu mam podkleić flizeliną?

Chyba wszystkie? Gorset z natury sztywny jest
Niteczka82
#33 Niteczka82 2015-05-27 11:08
Może mi ktoś napisać które miejsca gorsetu mam podkleić flizeliną?
malutkaga
#32 malutkaga 2012-03-14 20:17
Trzeba przyznac gorset świetny
Karolla
#31 Karolla 2012-01-26 12:32
S u p e r !!! :)))))
nagatan
#30 nagatan 2011-12-04 21:21
Więcej zdjęć w moim albumie


[size=8]Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro[/size]
nagatan
#29 nagatan 2011-12-04 21:20
papavero
#28 papavero 2011-11-03 22:05
:)