Rozmiar: Rozmiar 36-48. Dł. 58 / 59 / 60 / 61 / 62 / 63 / 64 cm na środku tyłu. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina - cieniutka bawełna, szerokość 150 cm, długość: 145 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Komu polecamy ten model? Prosta koszula z karczkiem to idealna podstawa ubioru, która powinna znaleźć się w każdej szafie.

Koszula nie musi być biała. Wybierz idealną tkaninę i uszyj własny model. Możesz wybrać delikatną cieniutką bawełnę lub dowolną tkanine koszulową. Na wykroju znajduje się wysoka stójka z kołnierzykiem. Jeśli masz ochotę możesz wybrać zupełnie inny z tego artykułu.

Wykrój do pobrania

Tę koszulę już poznaliście. Dzięki ostatniemu wykrojowi oraz temu dzisiejszemu będziecie mogli stworzyć cały zestaw. Tak więc będziecie mogły ubrać się pięknie, tylko moje drogie, guziki pozapinać proszę :D

Wykrój do pobrania, foto: Internet

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 2 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 3 karczek,  2 razy  ze złożonego materiału
  • 4 rękaw, 1 raz  ze złożonego materiału
  • 5 mankiet, 2 razy  ze złożonego materiału
  • 6 stójka, 2 razy  ze złożonego materiału
  • 7 kołnierzyk, 2 razy  ze złożonego materiału

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

 

Wykrój do pobrania, foto: Internet

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący wykonanie krytego zapięcia w koszuli.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy