Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. 67 / 68 / 68,5 / 69 / 69,5 / 70 / 71  cm na środku tyłu. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina na płaszcz, szerokość 150 cm, długość: 170 cm. Podszewka szerokość 150 cm długość 150 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Luz: Luz na szablonie oznacza o ile bluzka czy spódnica jest szersza od modelki, na którą został konkretny wyrób przygotowany. W przypadku płaszczyka luz ten jest większy niż w przypadku koszul czy nawet żakietów. Wynika to z tego, iż płaszczyk zakładamy na odzież a nie bezpośrednio na gołe ciało. Nasz płaszczyk jest dosyć szeroki, ma on bowiem aż 12 cm luzu w obwodzie. Jeśli wiec lubisz bardziej dopasowane płaszczyki możesz wybrać rozmiar mniejszy.

W przypadku sukienek, bluzek lub spódnic nie dajemy Wam zbytniego wyboru. Pojawia się wykrój i albo Wam się podoba, albo nie. Nasz płaszczyk postanowiliśmy nieco rozbudować w taki sposób, aby mogły z niego skorzystać różne Panie. Dziś kadłubek, który też nie jest ostateczną wersją. Wysoki kołnierz i cięcia pionowe to jego podstawa i tego będziemy się trzymać. Pierwsza propozycja dołu czyli trapezowy kształt z zakładkami z przodu. Pojawią się też inne rozwiązania, na które warto poczekać.

Już jutro przedstawimy Wam kilka możliwości rękawów do wyboru. Tak trochę na raty ale za to stworzymy Wam uniwersalny wykrój, dzięki któremu każda z Was będzie mogła skomponować coś na własną sylwetkę.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  2 razy  ze złożonego materiału
  • 2 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 3 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 4 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 5 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 6 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 7 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 8 stójka,  2 razy  ze złożonego materiału

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

 

Wykrój do pobrania

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący wykonanie płaszcza.

altalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
29245 wyświetleń

Komentarze

Ariana_El
#135 Ariana_El 2019-01-09 14:36
Mój pierwszy wykrój, jaki stąd pobrałam, dzięki któremu w ogóle trafiłam na tę stronę za poleceniem znajomej. "Trochę" go przerobiłam. Ale rękawy i kołnierz zostały :)
papavero
#134 papavero 2016-04-16 21:40
Cytuję Галинка:
А правильно ли я поняла, что она со складками? а то получается как тюльпан. а хотелось бы как на фото умеренно расклешенную.

Tak, 4 jest z plisami (zakładkami). Możesz pozbyć się plis (zamknąć plisy). Wtedy będzie rozkloszowane.

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam pytanie, jeśli ktoś zna rosyjski a ja odpowiadam od rzeczy, to proszę o poprawę.
Галинка
#133 Галинка 2016-04-16 18:21
А правильно ли я поняла, что она со складками? а то получается как тюльпан. а хотелось бы как на фото умеренно расклешенную.
papavero
#132 papavero 2016-04-16 18:09
Cytuję Галинка:
Здравствуйте! подскажите, что за деталь №4?

4 to dół płaszcza z przodu
7 to dół płaszcza z tyłu
Галинка
#131 Галинка 2016-04-16 17:20
Здравствуйте! подскажите, что за деталь №4?
madalena87
#130 madalena87 2014-11-06 22:00
Donerica bardzo dziękuje za odpowiedz. Elementy płaszczyka juz sa wycięte , teraz pozostało szycie ;-) Mam jeszcze jedno pytanie. To jest mój pierwszy płaszczyk i nie wiem które elementy należy podkleić.

Mój płaszczyk będzie z flauszu , zamiast podszewki będzie pikówka. Wkonu mojemu ciążowemu brzuszkowi musi być cieplutko ;-)
donerica
#129 donerica 2014-11-05 14:43
Cytuję madalena87:
Bardzo Was proszę wrzućcie mi link do rękawów do tego płaszczyka.

Here is the link to the sleeves : //www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/478-gotowy-wykroj-rkawy-do-paszczyka
madalena87
#128 madalena87 2014-11-05 14:26
Bardzo Was proszę wrzućcie mi link do rękawów do tego płaszczyka.
papavero
#127 papavero 2013-09-09 22:49
Cytuję donerica:
Cytuję Liliana:

Which sleeves did you use on this jacket ? On the Original pattern there are no sleeves ... Thanks !!

//papavero.pl/wykroje-do-pobrania/478-gotowy-wykroj-rkawy-do-paszczyka.html
donerica
#126 donerica 2013-09-09 22:37
Cytuję Liliana:

Which sleeves did you use on this jacket ? On the Original pattern there are no sleeves ... Thanks !!