Rozmiar: Dł. koszuli na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 57 / 57,5 / 58 / 58,5 / 59 / 59,5 / 60 cm . Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina koszulowa, batyst, szerokość 150 cm, długość: 170 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.


Poniżej model naszej koszuli. Na modelu pokazano szew biegnący wokół rękawa oraz miejsce, w którym tkanina powinna zostać przymarszczona. Koszula  ma zaszewki modulejące talię zarówno z przodu jak i z tyłu. Z przodu zaszewka piersiowa została przeniesiona i biegnie od paszki niemal do środka piersi. Jak podoba Wam się taki model? Niziutka stójka będzie delikatną ozdobą tej koszuli.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 2 przód,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 3 tył,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 4 tył,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć tył z całości,
  • 5 rękaw,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 6 stójka,  2 razy  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć przód z całości

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na rękaw z naszego modelu, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja. Obrazek poniżej pomoże Wam rozszyfrować co z czym należy zszyć. Pomiędzy kolejnymi nacinkami kolorami zostało zaznaczone które odcinki powinny zostać ze sobą połączone. Dłuższe należy przymarszczyć.

   Wykrój do pobrania

Aby otrzymać dodatki krawieckie tym razem musisz przesłać nam zdjęcie koszuli jako pierwsza a dodatkowo przygotować przewodnik wykonania tego rękawa oraz stójki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
20054 wyświetlenia

Komentarze

KamilaKasz
#18 KamilaKasz 2016-04-10 16:28
Cytuję katkos123:
Skroilam, uszylam i pokazalam :P .

I ladnie, szczegolnie z ta spodnica
katkos123
#17 katkos123 2016-04-10 16:21
Skroilam, uszylam i pokazalam :P .
papavero
#16 papavero 2012-10-16 22:23
Na te rękawy należy użyć miękkich i cienkich tkanin. Co do rękawów, polecam ostatni artykuł z wykrojami do pobrania, w których były same proste rękawy z opisem, jak wybrać.
pannaszpulka
#15 pannaszpulka 2012-10-16 21:54
chcę uszyć tą koszulę z materiału ala-skórka (nie jest to eko skóra, bo jest cieńsza i lewa strona jest miękkim materiałem). Zdaje mi się jednak, że wykonanie takich rękawów z tego materiału może nie przynieść pożądanego efektu. Mam pytanie czy będą do tego modelu pasowały rękawy z koszuli m_kla_07_11?
Liliana
#14 Liliana 2011-10-28 13:12
Papavero, powiedz mi proszę czy do tej koszuli będą pasowały rękawy z sukienki "Gotowy wykrój - satynowa sukienka Tanit"?
Liliana
#13 Liliana 2011-10-27 18:31
Papavero, powiedz mi proszę czy do tej koszuli będą pasowały rękawy z sukienki "Gotowy wykrój - satynowa sukienka Tanit"?
Krysiia
#12 Krysiia 2011-10-18 10:50
rękawki są super :) ale też chętnie poczekam na fotki zanim się za nie zabiorę :)
Kasiula
#11 Kasiula 2011-10-17 15:49
łał to dopiero fantazyjne rozwiązanie, ale chyba zanim będę mogła coś takiego zrobić minie wiele czasu :(
aneta
#10 aneta 2011-10-17 12:37
a można tą koszulę opracować w większym rozmiarze ?
ania1975
#9 ania1975 2011-10-17 11:00
rękawki rzeczywiście świetne!