Rozmiar: Dł. sukienki na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 87 / 88 / 89 / 90 / 91 / 92 / 93 cm . Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Grubsza bawełna, tkanina kostiumowa, szerokość 150 cm, długość: 160 cm. Podszewka szerokość 150 cm, długość: 95 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł. 55 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Zalety modelu. Cięcia wydłużą i wyszczuplą sylwetkę. Optycznie wymodelują też zgrabną talię.


Oto nasza kolejna princeska. Jak podobają się Wam dzisiejsze cięcia? I chociaż część z Was pragnie je ukryć pod doszywanym bolerkiem, którego wykrój znajdziecie również w tym artykule, to mamy nadzieję, że powstanie chociaż jedna kopia pokazująca całe piękno poniższej sukienki.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

  Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line. Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 środek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć tył z całości,
  • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 4 środek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 5 obłożenie przodu,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć tył z całości,
  • 6 obłożenie tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału,

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 7 przód,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć tył z całości,
  • 8 tył,  1 raz  ze złożonego materiału,

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na nasz modelu, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

  

Wykrój do pobrania

Aby otrzymać dodatki krawieckie tym razem musisz przesłać nam zdjęcie sukienki jako pierwsza a dodatkowo przygotować przewodnik wykonania  i przyszycia do sukienki ozdobnego "bolerka".

Poniżej zdjęcia pięknych sukienek wykonanych przez Was:

altaltaltaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
42183 wyświetlenia

Komentarze

VuongZung
#58 VuongZung 2013-05-24 09:04
So cute, i like it
UrsaMinor
#57 UrsaMinor 2013-03-21 12:36
Chodzi mi po głowie ta sukienka, tylko zastanawiam się, czy pewna modyfikacja by zadziałała. Chodzi o to, że mam ssaka, więc sukienki zapinane z tyłu są raczej problematyczne. Zastanawiam się, czy wszycie dwóch zamków krytych w cięcia z przodu to bardzo głupi pomysł, czy tylko troszeczkę? Szyłabym z grubej, kostiumowej bawełny.
agawa
#56 agawa 2012-08-23 15:57
A czy można by bolerko w większym rozmiarze np. 48.
terka55
#55 terka55 2012-08-06 11:23
Jestem puszysta rozmiar 48 ,Proszę pokazać modele na grubszych paniach.Wiadomo ,ze na szczupłych wszystko pięknie leży,,a niekoniecznie dobrze ,w takim wzorze,wygląda pani tęższa . Proszę o wzory dla pań z brzuszkiem..(jak zamaskować ,aby wyglądać pięknie) Z góry bardzo dziękuję.
Franczeska
#54 Franczeska 2012-02-25 19:21
Witam bardzo wszystkich (to pewnie nie najlepsze miejsce na przywitanie z wszystkimi), ale chciałabym nieskromnie zaprezentować moje pierwsze ubranie jakie uszyłam zaraz po fartuszku kuchennym. Zajęło to 2 tygodnie i kosztowało nerwicę moją i 2 sąsiadek ale chyba udało się :). Nie prędko zdecyduję się na szycie ubrań na podszewce ;P
liwias
#53 liwias 2012-01-12 07:18
Zastanawiam się, czy można ją uszyć w wersji letniej - z lnu?
papavero
#52 papavero 2012-01-09 20:32
128 cm w rozmiarze 38
Sztuczna
#51 Sztuczna 2012-01-09 19:06
Jaki jest obwód na dole sukienki? chciałabym wiedzieć czy dodanie do każdej krawędzi 3 cm u dołu (czyli w sumie 36cm, taki mi wyszło) wprowadzi jakąś różnicę? Zależy mi na sukience bardziej rozkloszowanej, a nie wiem czy takie przeróbki będą w ogóle widoczne :(
Sztuczna
#50 Sztuczna 2012-01-07 18:58
Herbatko, wydaje mi się, że ta sukienka jest na Ciebie trochę za duża...ale wyszła super! :)
Herbatka
#49 Herbatka 2012-01-06 23:56