Rozmiar: Dł.  na środku tyłu  około 60,5 / 61 / 61 / 61,5 / 62 / 62,5 / 63  cm . Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Szyfon, szerokość 150 cm, długość: 150 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, 12 guzików.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Szkic naszej bluzki. Długie mankiety, przymarszczone rękawy. Ciekawy dekolt i luźny dół. Naszą bluzkę modelują jedynie zaszewki piersiowe.

Wykrój do pobrania

Oto zdjęcia naszej bluzki. Powstała już jakiś czas temu, jednak nic nie pozwoli nam o niej zapomnieć, szczególnie Wy, gdyż poprosiliście o jej wykrój. I chociaż na zdjęciach dokonaliśmy małego oszustwa spinając bluzkę z tyłu na modelce, to nasza tunika tak jak i pierwowzór są luźne na wysokości talii oraz bioder.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic  innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  2 razy  ze złożonego materiału
  • 2 przód,  2 razy  ze złożonego materiału
  • 3 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 4 tył,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 5 rękaw,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 6 mankiet,  2 razy  ze złożonego materiału
  • 7 obłożenie tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału,

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

6 guzików na lewym mankiecie, 6 guzików na prawym mankiecie. I chociaż ostatnia tunika miała ich więcej, to zapinanie tych mankietów również nie należy do najszybszych. Mamy jednak nadzieję, że bluzka spodoba Wam się bardzo i powstaną na bazie tego szablonu zarówno bluzki jak i tuniki czy sukienki. Czekamy na nie.

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

karolka312
#65 karolka312 2016-02-19 22:38
Uszyłam z długimi rękawami, ale poległam przy mankietach ;/ dlatego przerobiłam na krótkie jak widać na zdjęciach. Pozdrawiam :)
sroka
#64 sroka 2016-01-07 07:39
Cytuję Frania:
@sroka
Ładnie wyglądasz w tej sukience, dobry pomysł.

Dzięki! To jest dresówka, wzięłam mniejszy rozmiar i dodałam po dwie zaszewki z przodu i z tyłu.
Frania
#63 Frania 2016-01-06 22:30
@sroka
Ładnie wyglądasz w tej sukience, dobry pomysł.
Niteczka82
#62 Niteczka82 2016-01-06 14:12
Cytuję sroka:
Cytuję papavero:
Sroka, piękna czerwona sukienka wyszła z tej bluzki.

Dziękuję :-) noszę ją sobie po pracy, żeby w domowych pieleszach nie wyglądać byle jako ;-)

Baaaardzo ładna :D
sroka
#61 sroka 2016-01-06 13:29
Cytuję papavero:
Sroka, piękna czerwona sukienka wyszła z tej bluzki.

Dziękuję :-) noszę ją sobie po pracy, żeby w domowych pieleszach nie wyglądać byle jako ;-)
papavero
#60 papavero 2016-01-06 13:14
Sroka, piękna czerwona sukienka wyszła z tej bluzki.
costuras
#59 costuras 2015-12-30 21:57
Lovely :lol:
leonie
#58 leonie 2015-04-18 00:04
Gorgeous blouse! Thanks for the pattern. It is beautiful!!!
Aleksa11
#57 Aleksa11 2014-10-26 18:30
zapomniałam napisac że ładna ta bluzeczka...dla zgrabnych szczupłych dziewczyn :) :)
Aleksa11
#56 Aleksa11 2014-10-26 18:24
Zgadzam sie z Aga , ze jezeli nic wczesniej nie szylas to bedzie ciężko z uszyciem, ale pruboj, jak nie wiesz co do czego to nawet ciężko podpowiedziec jak Ci pomoc... pozdrawiam