Rozmiar: Dł. sukienki na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 85 / 85,5 / 86 / 86,5 / 87 / 87,5 / 88  cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Grubsza dzianina, szerokość 150 cm, długość: 140 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty dł. 55cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.


Prosta sukienka do noszenia każdego dnia. Kimonowe rękawki i cięcie przez środek przodu przypominające krzyż. Mamy nadzieję, że nie nacierpicie się zbytnio przy jej szyciu, gdyż sukienka jest naprawdę prosta i wygodna.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 2 tył,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć przód z całości
  • 3 kieszeń,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć przód z całości
  • 4 odszycie przód,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • 5 odszycie tył,  1 raz  ze złożonego materiału

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
39756 wyświetleń

Komentarze

Renata1
#97 Renata1 2016-07-10 20:21
Dziękuje ślicznie , będę próbować ;-)
katkos123
#96 katkos123 2016-07-08 19:22
Cytuję katkos123:
Cytuję Renata1:
Katkos czy tylko przeniosłaś zaszewke piersiową?, a może skróciłaś ją o kilka centymetrów?. Ja kombinuje i jakoś nie wychodzi mi to za dobrze, tzn przeniosłam ją ale okazała się za długa, a jak skróciłam to lekko marszczy się na piersi. ...

Zaszewke tylko przenioslam.

1. oryginalną zaszewkę zaznaczyłam na czarno i narysowałam czerwoną linię łączącą szczyt tej zaszewki (wypadającej +/- na czubku piersi) i punkt na krawędzi przodu. To będzie linia naszej przeniesionej zaszewki. Przycinam formę wzdłuż czerwonej linii.

2 Zamykam czarną zaszewkę i automatycznie otwiera mi się przeniesiona zaszewka na boku. Krojąc materiał dodajemy charakterystyczny "dziubek" zaszewki, aby po złożeniu pokrywała się ona również z boku dokładnie z linią krawędzi boku.
katkos123
#95 katkos123 2016-07-08 11:12
Cytuję Renata1:
Katkos czy tylko przeniosłaś zaszewke piersiową?, a może skróciłaś ją o kilka centymetrów?. Ja kombinuje i jakoś nie wychodzi mi to za dobrze, tzn przeniosłam ją ale okazała się za długa, a jak skróciłam to lekko marszczy się na piersi. Na Twojej sukience bardzo ładnie wygląda :)

Zaszewke tylko przenioslam. Jak wroce z pracy to wstawie zdjecie jak zmodyfikowalam papierowy szablon.
Renata1
#94 Renata1 2016-07-08 10:02
Katkos czy tylko przeniosłaś zaszewke piersiową?, a może skróciłaś ją o kilka centymetrów?. Ja kombinuje i jakoś nie wychodzi mi to za dobrze, tzn przeniosłam ją ale okazała się za długa, a jak skróciłam to lekko marszczy się na piersi. Na Twojej sukience bardzo ładnie wygląda :)
katkos123
#93 katkos123 2016-06-25 09:24
Świetna forma na tkaninę/dzianinę, która ma bogaty wzór, bo po pierwsze po co się narobić z cięciami jak i tak ich nie widać, no i primo szkoda ciąć wzoru, jak jest ładny, nieprawdaż? A tą dzianinę z cyfrowym nadrukiem napalałam się jak nie wiem co i jest to chyba najdroższy materiał który ostatnio kupiłam - ale nie mogłam się opanować :-* . Aby nie ciąć niepotrzebnie skrzydeł motyli przeniosłam (za przykładem AQ33) zaszewkę ze środka przodu - na biust.
AQ33
#92 AQ33 2016-02-05 13:39
Cytuję regina16:
AQ-fajna ta sukienka, ale faktycznie, z tym wzorem, niecodzienna.

Dzięki, musiałam ożywić czymś tę sukienkę i dorysowalam taki oto wzór
-1
regina16
#91 regina16 2016-02-05 13:29
AQ-fajna ta sukienka, ale faktycznie, z tym wzorem, niecodzienna.
Szana
#90 Szana 2014-07-12 14:30
taka moja mała rada z zaszewkami a tyłu ładniej się układa ;)
Aga
#89 Aga 2014-03-10 22:31
W związku z ostatnimi lekcjami - przy takiej dokładnie zaszewce można ją przenieść na bok? Po drugie, czy można by z tego wykroju uszyć bluzkę z tkaniny (biorąc większy rozmiar) czy się nie nadaje?
imp18
#88 imp18 2014-02-25 08:37
Cytuję papavero:

No mniej więcej. Tyle że przedłużając tę zaszewkę to sobie schrzani środek przodu. Jak nią pomanwerujemy, tą co jest teraz na szablonie, a potem zamknięmy, to się okaże, że środek przodu nie jest linią prostą.


No tak, ale w takim razie rozważania czy ta zaszewka wypada na środku piersi czy nie to nie ma sensu - czy ją skrócimy czy wydłużymy to nam się przód zepsuje, bo P8 nam gdzie indziej wypadnie.... czyli to przedłużanie ma zastosowanie tylko przy piersiowej zaszewce??