Rozmiar: Dł. sukienki na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 97 / 97,5 / 98 / 98,5 / 99 / 99 / 99,5  cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: szerokość 150 cm, długość: 190 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. 8 guzików na mankiety.  Zamek krtyty dł. 55cm do wszycia na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.


Czasem bywa tak, iż naciski są bardzo silne lub przemówią do nas z innych powodów. Tym razem sukienka powstała na prośbę Joanny oraz jednej z naszych krawcowych, która stwierdziła, że taka prosta sukienka to powinna się znaleźć już dawno w naszych wykrojach. Nie bylibyśmy sobą, gdyby powstała wprost taka jak ze zdjęcia. Nasza otrzymuje zupełnie inne rękawy...

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 2 tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 3 rękaw,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 4 obłożenie przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 5 obłożenie tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 6 obłożeie mankietu,  1 raz  ze złożonej tkaniny

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Kto się pisze na to, aby ta sukienka była początkiem kolejnej krótkiej serii? A może wolelibyście jakieś fajne spodnie?

 

A na koniec techno-zagadka. Jak będzie wyglądał rękaw, którego wykrój dziś znajduje się w artykule? Dla piewrszewj osoby, która poprawnie go naszkicuje mamy krawiecką niespodziankę :-) Czekamy conajwyżej do końca tygodnia na szkic, potem zamieścimy swój własny :-)

Oto rozwiązanie zagadki przez Anutkę. Nasze rękawy będą wyglądały tak, jak przedstawiają poniższe szkice, z tym, że ozdobna zakładka będzie układać się z tyłu naszej ręki.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy