Rozmiar: Dł. spódnicy na środku tyłu: 65,5 / 66,5 / 67 / 68 / 69 / 70 / 71 / 72 / 73 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość:160  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek kryty dł. 25cm do wszycia na boku.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Tak więc ta asymetryczna spódnica, spośród wszystkich symetrycznych rzeczy, które admin lubi dziś pojawia się w wykrojach do pobrania. Na szkicu pojawiają się trzy linie. Symbolizują one kierunek układania się plis. To czy je kawałkiem zaszyjecie czy potraktujecie je jako zaszewki i zszyjecie całkowicie zależy tylko od Was. Można je również tylko złożyć i wszyć do tego małego trójkąta z boku i również będzie ładnie. Takie szczegóły zależą od tkaniny, którą wykorzystacie oraz od Waszych upodobań i sylwetki.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 tył karczek,  2 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny.
  • 2 karczek przód,  2 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny.
  • dół spódnicy tył,  1 raz  z pojedynczej warstwy tkaniny,
  • 4 przód, element przy karczku,  1 raz  z pojedynczej warstwy tkaniny,
  • 5 przód,   1 raz  z pojedynczej warstwy tkaniny,

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Jeszcze jedno spojrzenie na nasz model przed wykonaniem własnego. A może ktoś skusi się na wykonanie kieszeni na linii zszycia elementów 4 i 5? Można by ją zamykać na zamek lub guzik :)

Wykrój do pobrania

W tym artykule nasz szablon został podzielony na trzy części. Model A i B różnią się jedynie głębokością plis. Wydrukuj więc szablon przodu i karczków, które są niezmienne w obu przypadkach oraz szablon przodu dla wybranego modelu. Model A posiada plisy głębokości 4,5 cm natomiast model B plisy głębokości 7 cm.

 

A oto Wasze piękne realizacje:

alt

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Nong
#65 Nong 2014-03-22 02:22
nice pattern
Grace
#64 Grace 2013-11-11 21:47
Cytuję czeremcha:
Cytuję Grace:
Spódniczka już jest prawie uszyta - "prawie" bo mam mały kłopot z podłożeniem przodu


Tzn. brakuje ci obwodu na podłożeniu, czy masz go za dużo?

Ania


Właśnie z obwodem miałam coś nie tak, chyba był za mały, może coś naknociłam przy krojeniu ( :oops: ), ostatecznie ratowała mnie koleżanka-krawcowa, która jakoś poradziła sobie z podłożeniem. Tym sposobem spódnica została dokończona i jest nawet noszona :).
Teraz myślę, że sprawę ułatwiłoby sfastrygowanie na czas szycia tych zakładek z przodu...

Dziękuję Aniu za chęć pomocy :-) (trochę spóźnione podziękowania, ale lepiej późno niż...)
czeremcha
#63 czeremcha 2012-11-28 10:19
Cytuję Grace:
Spódniczka już jest prawie uszyta - "prawie" bo mam mały kłopot z podłożeniem przodu


Tzn. brakuje ci obwodu na podłożeniu, czy masz go za dużo?

Ania
motylek1212
#62 motylek1212 2012-11-28 07:43
Kiecka ze zdjęcia - nagatan - rewelacja!!! Który to jest model A czy B?
Aga
#61 Aga 2012-04-18 23:29
Cytuję Grace:
Spódniczka już jest prawie uszyta - "prawie" bo mam mały kłopot z podłożeniem przodu - czy na zapasie mogłyby się przydać małe nacięcia tak jak np. przy odszywaniu dekoltu? bo jakoś nie mogę dojść ładu i trochę nie bardzo mi się układa po podłożeniu... :sad:

Ale jak i gdzie? Odszycie dekoltu jest osobną częścią, to mogą być nacinki, bo się zszywa. Tu jest podłożenie - nie ma gdzie zaznaczyć nacinków na przodzie.
Grace
#60 Grace 2012-04-03 20:44
Spódniczka już jest prawie uszyta - "prawie" bo mam mały kłopot z podłożeniem przodu - czy na zapasie mogłyby się przydać małe nacięcia tak jak np. przy odszywaniu dekoltu? bo jakoś nie mogę dojść ładu i trochę nie bardzo mi się układa po podłożeniu... :sad:
1
Rita
#59 Rita 2012-02-13 13:44
Uszyłam! to moja pierwsza spódnica. Błąd na błędzie, ale co tam, na szczęscie pod podszewkę mi nikt nie zajrzy ;)

papavero
#58 papavero 2012-02-01 12:38
Po prawej też prezentują się świetnie :)
nagatan
#57 nagatan 2012-02-01 12:33

Niestety marszczenia niechcący wyszły mi po prawej. Od tej pory jestem zwolennikiem kontrafałd - dużo prościej niż przy rozporku.
3
nagatan
#56 nagatan 2012-01-30 20:24


jutro się za nią zabieram