Rozmiar: Dł. sukienki na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 86,5 / 87 / 88 / 89 / 89,5 / 90,5 / 91 / 92 / 93,5  cm.  Bluzeczka jest około 30 cm krótsza. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina:  szerokość 150 cm. Długość dla rozmiarów 34-44: 120  cm.  Długość dla rozmiarów 46-50: 170  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Opcjonalnie: guziczki do zapięcia plisy z tyłu oraz okrągła cieniutka gumka do wszycia w talii.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Druga prosta rzecz to bluzka lub sukienka, w zależności od tego, którą długość wybierzecie. I chociaż bez rękawków to naprawdę może przydać się już teraz. Uszyta z połyskliwej tkaniny będzie idealna na imprezę. Wykonana z delikatnych tkanin może zostać bluzką do pracy pod żakiecik.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny, wykrój należy ułożyć wzdłuż linii złożenia tkaniny.
  • 2 tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • listwa przód,  2 razy  ze złożonej tkaniny, wykrój należy ułożyć wzdłuż linii złożenia tkaniny.
  • 4  listwa tył,  2 razy  ze złożonej tkaniny,

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Dziś już się rozpisywać nad bólem admina nie będziemy. O tym jak jest uczuciowo związany z portalem możecie przeczytać w poprzednim artykule z tej serii czyli w tym miejscu.

Wykrój do pobrania

 

Raz jeszcze przypominam, iż te dwa szablony dowodowe mogą prowadzić do tego, iż staniecie się posiadaczkami naszych pięknych metek. Po raz pierwszy nie tylko tych z logo ale również firmowych papaverowych. Jak je zdobyć? Na takich samych zasadach co opisane na samym dole poprzedniego artykułu.

 

alt

Wasze realizacje:

alt

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
25257 wyświetleń

Komentarze

ReaSilvia
#40 ReaSilvia 2016-02-04 17:20
Cytuję Joanna205:
Cytuję ReaSilvia:
Witajcie, powyżej załączyłam moją pierwszą kreację od Papavero. Pierwsze spotkanie z tą stroną i ogromny sukces sukieneczka wyszła jak malowana :)
Dziękuję i pozdrawiam.
ReaSilvia

Sukienka jest bardzo ładna :D

Dziękuję bardzo, mam już gotowy kolejny projekt, dzisiaj skończyłam, ale nie mieści się na manekina :) muszę na sobie zrobić fotkę ;)... może jutro :)
Joanna205
#39 Joanna205 2016-02-04 17:15
Cytuję ReaSilvia:
Witajcie, powyżej załączyłam moją pierwszą kreację od Papavero. Pierwsze spotkanie z tą stroną i ogromny sukces sukieneczka wyszła jak malowana :)
Dziękuję i pozdrawiam.
ReaSilvia

Sukienka jest bardzo ładna :D
ReaSilvia
#38 ReaSilvia 2016-02-04 17:12
Witajcie, powyżej załączyłam moją pierwszą kreację od Papavero. Pierwsze spotkanie z tą stroną i ogromny sukces sukieneczka wyszła jak malowana :)
Dziękuję i pozdrawiam.
ReaSilvia
papavero
#37 papavero 2014-07-22 11:10
Cytuję Agnes_82:
Witam

Poproszę o pomoc - ile potrzeba materiału na sukienkę w rozm 42???

Tutaj wskazówka //www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/2013-03-12-12-52-42/szycie-jest-proste/368-tkaninowy-niezbdnik-czii
Agnes_82
#36 Agnes_82 2014-07-22 07:15
Witam

Poproszę o pomoc - ile potrzeba materiału na sukienkę w rozm 42???
k_olender
#35 k_olender 2013-08-16 09:56
Czy na tylnej listwie trzeba wszywać guziczki czy sukienka przejdzie przez głowę?
margaritat
#34 margaritat 2013-03-21 21:35
chciałabym uszyć taką sukienkę: dekolt i zamiast gumki szeroki pas z miękkiej eko- skóry lub satyny, pozostałe części z gładkiego matowego materiału, tylko nie bardzo wiem jaki wybrać, może ktoś pomoże??
karismak
#33 karismak 2012-08-17 12:47
Ja uszyłam ją sobię ze starej spódnicy-stąd taka długość.Góra trochę zmieniona...
Karrolka
#32 Karrolka 2012-06-24 14:00
Dzięki za pomoc :)
czeremcha
#31 czeremcha 2012-06-24 11:29
Jeśli nie usztywnisz - mogą ci się zwijać, a prawie na pewno stracą formę /kształt/.

Zszyj szwy boczne, wykończ pachy, zszyj listwy w całość, zmarszcz górne krawędzie przodu i tyłu i zszyj z listwami.

Ania