Rozmiar: Dł. spódnicy na środku tyłu: 63 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość:115  cm. Podszewka szerokość 150 cm, długość: 60  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek kryty dł. 25cm do wszycia na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Lubię spódnice. Tak naprawdę lubię je konstruować. I wcale nie dlatego, że poziom skomplikowania takich form jest mniejszy niż tych dotyczących sukienek czy żakietów. Lubię je po prostu przygotowywać, i gdybyście prosiły o nie częściej, to wtedy mogłybyście w nich wybierać do woli. A dzięki tej spódnicy cała papaverowa ekipa ma przyjemność przedstawić Tereskę. Tę modelkę narysowała dla nas jedna z Was, już jakiś czas temu. Część z Was na pewno ją pamięta, a część z Was ma okazję powiedzieć jej dzień dobry.

Wykrój do pobrania

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Spódnica z pionowymi cięciami i rozporkiem

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód karczek,  2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • 2 środek przodu,  1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • boczek przodu,  1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • 4 karczek tyłu, 2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • 5 boczek tyłu, 1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • 6 środek tyłu, 1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 7 podszewka przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.
  • 8 podszewka tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Jeszcze jedno spojrzenie na nasz model przed wykonaniem własnego. I nasza modelka Tereska w większym rozmiarze. Jeśli dziewczyna Wam się spodoba, zagości u nas na dłużej.

Wykrój do pobrania

Realizacje naszych zdolnych papaverowiczek i papaverowiczów:

alt altaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
55299 wyświetleń

Komentarze

babydelfi
#157 babydelfi 2017-02-09 21:24
Cytuję papavero:
@babydelfi bardzo ładna spódnica #21. No i super uśmiechnięta dziewczyna. Jak się patrzy na Ciebie to się od razu człowiek uśmiecha też :-)dziękuję, za bardzo miłe słowa :-) duża w tym Twoja zasługa, bo to wszystko dzięki wspaniałym wykrojom
papavero
#156 papavero 2017-02-09 12:27
@babydelfi bardzo ładna spódnica #21. No i super uśmiechnięta dziewczyna. Jak się patrzy na Ciebie to się od razu człowiek uśmiecha też :-)
papavero
#155 papavero 2015-08-03 12:39
Cytuję martellka:
Chciałam dodać z telefonu ale nie działa. Jak można poprawić ten rozporek?' jakieś wskazówki jak się podkleja rozporek?

Należy podkleić to, co jest takim dodatkowym prostokątem w stosunku do spódnicy. Martellko, nie wiem na jakim poziomie są Twoje umiejętności krawieckie, dlatego pozwolę sobie jak najprościej. Do tkaniny należy przykleić coś, co wszyscy potocznie nazywają fizelinami. Fizelina czy flizelina, czy jak kto woli fliselina to i tak określenia, które są krawieckim przestępstwem, ale w większości pasmanterii znajdziesz takie właśnie towary. Należy kupić taki, który ma klej od spodu. Wyciąć prostokąt, przyłożyć na lewej stronie rozporka (klejem do materiału) postawić na tym żelazko i przycisnąć nieco. Poczekać kilkanaście sekund. Podnieść żelazko, przestawić na dalszy kawałek fizeliny i znów przycisnąć. I gotowe.
martellka
#154 martellka 2015-08-03 09:58
Chciałam dodać z telefonu ale nie działa. Jak można poprawić ten rozporek?' jakieś wskazówki jak się podkleja rozporek?
martellka
#153 martellka 2015-08-03 09:56
Chc
papavero
#152 papavero 2015-08-03 09:49
Cytuję martellka:
Właśnie próbowalam wrzucić zdjęcie ale nie udało sie. Nie podkleilam rozporka fizelina. Można to jeszcze naprawić?

Co się nie udało przy dodawaniu zdjęć? Jakiś komunikat był widoczny?

Pewnie da się naprawić. Rozpruć z tyłu dół, okleić rozporek, i raz jeszcze przymocować.
martellka
#151 martellka 2015-08-03 09:45
Właśnie próbowalam wrzucić zdjęcie ale nie udało sie. Nie podkleilam rozporka fizelina. Można to jeszcze naprawić?
papavero
#150 papavero 2015-08-03 09:42
Cytuję martellka:
Dziewczyny uszyłam tą spódniczkę ale rozporek z tyłu zamiast grzecznie leżeć przy nogach odstaje sobie w stronę świata i tworzy się coś na kształt odwróconego s a nawet L co zrobiłam źle? jak to poprawić?

Czy skroiłaś zgodnie z nitką prostą? Czy podkleiłaś rozporek? No i pokaż to odwrócone s, aby było nam łatwiej ocenić.
martellka
#149 martellka 2015-08-03 09:37
Dziewczyny uszyłam tą spódniczkę ale rozporek z tyłu zamiast grzecznie leżeć przy nogach odstaje sobie w stronę świata i tworzy się coś na kształt odwróconego s a nawet L co zrobiłam źle? jak to poprawić?
agafisia
#148 agafisia 2015-04-08 19:55
papvero -jak zrobię zdjęcie (w niedzielę zamierzam się wystroić ) to może jakoś tu wrzucę:) fajnie wygląda z zamkiem z tyłu:) a i dziś skończyłam kwiaciastą:)