Rozmiar: 68-104. Dł.wewnętrzna nogawki 50.5 / 53,5 / 56,5 / 60 / 63 / 66 / 69 / 72 / 75,5  cm.  Tabela rozmiarów znajduje się na końcu artykułu. 

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość  dla poszczególnych rozmiarów 80 / 85 / 90 / 90 / 95 / 95 / 100 / 105 /  110  cm. Tkanina na spodenki to np. bawełna, sztruks, polar. Na element stanowiący łatki z przodu oraz ozdobę z tyłu możesz użyć mocniejszej tkaniny.

Dodatki krawieckie: Nici, gumka.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Fajnym małym facetom, za którymi dziewczyny zaczynają już się oglądać.

Tym razem coś dla starszych rozrabiaków. Łaty na kolanach i pupie zapobiegną niszczeniu spodni w ekspresowym tempie. Pamiętaj aby wykonać je z mocniejszej tkaniny. A może skusisz się na wykonanie kieszeni w przednich łatkach na wysokości bioder? Na rysunku przedstawiono model B. Model A to proste spodnie z całości, bez cięć w postaci ozdobnego czarnego elementu.

alt

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy na model B:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny

Z tkaniny kroimy na model A:

  • 3 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 4 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 5 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 6 tył, wraz z łatkami z przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny

 

alt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Czyż nie powinny  znaleźć się w szafie Twojej pociechy?

alt


Wasze prześliczne realizacje:

altalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Sperg Marta
#49 Sperg Marta 2012-11-04 20:54

moje wykonanie (juz nie pierwsze) z tego wykroju. A material chlopcy sami wybierali :D
igawroc
#48 igawroc 2012-10-07 20:34
Kolejne spodenki Michałka z tego wykroju i nie ostatnie :)
http://3.bp.blogspot.com/-gCytvt1LMkE
czeremcha
#47 czeremcha 2012-09-18 19:53
Bo zwykle używa się określenia "spodnie z karczkiem". Z szyldem brzmi chyba jeszcze gorzej...

Może to karczek od karcza, a nie od karku ;-) Jako miejsca, z którego reszta wyrasta ;-)

Ania
kapitanka
#46 kapitanka 2012-09-18 19:38
Cytuję czeremcha:
A nie karczek? ;-)

Ania

hehe..karczek to w mięsnym :) to nawet ja wiem (blondynka) :)) No i karczek na za przeproszeniem...pupie? :)


A tak na serio, to karczek chyba..Choć dziwnie to brzmi :)
czeremcha
#45 czeremcha 2012-09-18 19:25
A nie karczek? ;-)

Ania
kapitanka
#44 kapitanka 2012-09-18 18:51
a już wiem...trójkąt nazywa się szyld (dziwne...)
kapitanka
#43 kapitanka 2012-09-18 18:49
a to ja jeszcze pomarudzę... Papavero - i tak przodujesz chyba na co najmniej polskim rynku wykrojów dla dzieci (mimo, że ich niewiele, to i tak bardzo dużo). A ja chcę bardzo pomarudzić o spodnie w wymiarach wiadomo jakich :) (152, 158), ale tym razem takie, żeby z tyłu był taki trójkat (za Chiny nie wiem, jak to się fachowo nazywa). Mają go spodnie z dżinsu. No i oczywiście o bluzę z kapturem. Bluza za tyłek, kaptur niekoniecznie taki długi :)) Domyślam się, że siedzisz w czymś innym (tzn. w innych wykrojach), ale co... pomarzyć nie można? :))
Alpio
#42 Alpio 2012-08-14 22:04
Cytuję kapitanka:
papavero - a miałam Cie molestować o spodnie na 162, więc niniejszym molestuję...molestu....molestu...


Ja też przyłączam się do molestowania o większy rozmiar, właśnie będę szyć dres i piżamę dla syna, ale 158 jest już dla niego za małe 8)
1
igawroc
#41 igawroc 2012-08-02 19:41
spodenki Michałka:
papavero
#40 papavero 2012-02-06 22:29
ale miało być w drugiej polowie tygodnia, ta jest naprawdę ciężkawa :)