Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52.

Materiał: szerokość 130 cm, długość:210  cm. Podszewka szerokość 150 cm, długość:120  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek kryty dł. 55cm do wszycia na boku.

Samochwała w kącie stała

Tak więc dzisiejsza sukienka to takie małe chwalipięctwo. Otóż jestem konstruktorem odzieży. Papavero, zarówno to tutaj, gdzie siedzę jak i to w sieci to moje małe dzieło i mój pochłaniacz czasu. Ludzie, którzy mnie otaczają, zarówno Ci z którymi mogę codziennie wypić kawkę jak i Ci, którzy piją ją ze mną na drugim końcu internetowego kabelka (tak tak, wiem, bezprzewodowy, ale jakiś kabel zawsze gdzieś na końcu się pojawia) to najwspanialsi ludzie na świecie, bo to my, miłośnicy szycia. Ale miałam się chwalić... no dobra, o tym na samym końcu, bo podobno internauci nie lubią długich tekstów.

Wykrój do pobrania Wykrój do pobrania on-line.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
  • 3 przód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
  • 2,4 tył 1 raz ze złożonego materiału,
  • dwa prostokąty na spódnicę, dł. 60cm szerokość 130cm

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.