Rozmiar: Dł. na środku tyłu: 83 / 84 / 85 / 86 / 87 / 88 / 89 / 90 / 91,5 / 93 / 94,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał:  szerokość 150 cm, długość:130  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina oraz zamek kryty dł. 50 do wszycia na środku tyłu cm. Ozdobne guziczki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Poniżej qipao, nowoczesne, krótkie. Z wysoką stójką i zaszewkami modelującymi w postaci zaszewki piersiowej oraz zaszewek dopasowujących sukienkę w talii. Na końcu artykułu znajdziesz Tereskę w dodatkowym qipao, w kolorach oczywiście.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1-2 przód, 1 raz  z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 3 tył, 2 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 4 stójka, 4 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości.

Wykrój do pobrania

Wasze realizacje:

altaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#65 papavero 2020-06-09 14:54
Cytuję Mevi:
Papavero , czy zaszewkę z przodu można przedłlużyć aż do samego dołu, tak żeby można z niej zrobić rozcięcie na nogę a całość uszyć z dzianiny. Tańczę tango argentyńskie i suknia musi być elastyczna i dopasowana, ale z duża swobodą ruchu.Dziękuję

Tą pionową? Jasne, że tak. Jak rozetniesz poniżej zaszewki, to będziesz potrzebować zapasy na szwy w niej. Więc bokami poszerz trochę. No chyba, że rozetniesz całkiem przez zaszewkę pionową w talii oraz piersiową, też można.
Mevi
#64 Mevi 2020-06-09 14:44
Papavero , czy zaszewkę z przodu można przedłlużyć aż do samego dołu, tak żeby można z niej zrobić rozcięcie na nogę a całość uszyć z dzianiny. Tańczę tango argentyńskie i suknia musi być elastyczna i dopasowana, ale z duża swobodą ruchu.Dziękuję
ehalajec
#63 ehalajec 2013-12-29 22:05
Cytuję nara:
Cytuję klakier:

bardzo ładnie.

cudeńko!!!!!!!!!!!!! a skąd te rękawki?
ehalajec
#62 ehalajec 2013-12-29 22:02
Cytuję papavero:
Cytuję joasiax:
Sukienka jest super, ale nie mogę zlokalizować wykroju rękawów. Pomocy..... gdzie są rękawy? :sigh:

Dziewczyny rękawy wybrały z innych modeli.

Dziewczyny podpowiedzcie z jakich.................
Renata1
#61 Renata1 2012-12-13 12:34
Papavero jeśli wezmę wykrój tej sukienki o 1 rozmiar mniejszy to bedzie sukienka dopasowana?, bo mam dzianinkę i chciałabym prosty wykrój
kynek555
#60 kynek555 2012-07-27 23:29

Jeszcze nie wykończona ozdobnikami, ale nie wiem kiedy mi się to uda. Ale efekt już mnie zadowala :lol:
nara
#59 nara 2012-05-13 16:11
Cytuję klakier:

bardzo ładnie.
2
arancia85
#58 arancia85 2012-04-29 22:51
Moje pierwsze qipao a jednoczesnie pierwszy wykrój z papavero dziekuje i pozdrawiam.
arancia85
#57 arancia85 2012-04-24 22:51
Tak też myślałam. Dziękuję serdecznie za pomoc. Pozdrawiam
klakier
#56 klakier 2012-04-24 22:01
Cytuję arancia85:
Witam, jestem tutaj nowa, próbuje uszyć to qipao ale mam dylemat z zamkiem, bo w opisie jest że zamek ma być z tyłu a co ze stójka w takim razie, czy ten zamek ma być aż do stójki, czy może stójka ma być w całości a zamek ma się kończyć przed stójka. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości. Pozdrawiam i proszę o pomoc


Witam.
Zamek należy wszyć do końca stójki. Stójka krojona jest z czterech części i zamek wszywa się w środek.