Rozmiar: Dł. na środku tyłu: 67 cm, dł. na środku przodu 41 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość: 170  cm. Polecamy zwiewne cienkie bawełny na ciepłe dni.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina zamek kryty dł 25cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Mak polny to nasza inspiracja, również tym razem. A może powinnam napisać, iż szczególnie tym razem. Czerwona kobieca spódniczka będzie Wam dzielnie towarzyszyć przez cały gorący okres. dwie falbany oczywiście można uszyć z tej samej tkaniny, Tereska ma to szczęście, iż znalazła tkaniny tego samego gatunku w różnych odcieniach czerwieni. Czekamy z niecierpliwością na Wasze pomysły dotyczące tego modelu.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód - pasek, 2 razy  ze złożonej tkaniny
  • 2 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 3 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 4 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 5 tył- pasek, 2 razy  ze złożonej tkaniny
  • 6 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 7 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 8 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości.

Wykrój do pobrania

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Koliberek
#20 Koliberek 2014-03-31 10:38
Ktoś już ją uszył? Przymierzam się do niej i tak się zastanawiam, czy cieniutka satyna się nada?
Donka
#19 Donka 2013-06-01 11:41
Nie pomyślałam o wydrukowaniu mniejszego paska :)

Dziękuję Papavero :)
papavero
#18 papavero 2013-06-01 11:28
Talię masz bardzo wąską, nawet rozmiar mniejszy będziesz musiała dopasować. Nie ominie Cię to.

A jak się nie zmieścisz w biodrach, to klapa totalna ;-)

Możesz wydrukować większy i skorygować na przymiarce talię. Zbierzesz nieco zaszewkami i bokami. Wydrukuj do tego tylko pasek z mniejszej spódnicy i dopasuj go do siebie.
Donka
#17 Donka 2013-06-01 10:51
Chciałabym uszyć tą spódnicę, ale zastanawiam się nad rozmiarem, ponieważ mam 63 w talii i 90 w biodrach, więc zastanawiam się czy lepszy będzie rozmiar 34 czy 36, bo w jednym boję się, że będzie odstawać w talii, a w drugim, że się nie zmieszczę w biodrach.

Co radzicie?
papavero
#16 papavero 2012-03-26 21:31
Cytuję projektantwnetrz:
mam pytanko, czy ta spódniczka to jest biodrówka? myślałam aby dodać jej górę i uszyć sukienkę :) tylko nie wiem czy z modeli sukienek na stronie papavero będzie pasowała do niej któraś góra?

Spódnica jest 3 cm poniżej talii.
projektantwnetrz
#15 projektantwnetrz 2012-03-26 21:24
mam pytanko, czy ta spódniczka to jest biodrówka? myślałam aby dodać jej górę i uszyć sukienkę :) tylko nie wiem czy z modeli sukienek na stronie papavero będzie pasowała do niej któraś góra?
Franczeska
#14 Franczeska 2012-03-23 08:20
dla mnie to ta falbanka z przodu musi sięgać kolana :-)
Kasica
#13 Kasica 2012-03-23 07:25
Piękna. Jutro ruszam w poszukiwaniu tkanin :lol:
1
KasiaF
#12 KasiaF 2012-03-22 22:41
Wygląda ciekawie. Ten kolor i krój na pewno przyciągający uwagę. Myślę, że trudno być niezauważonym w takiej spódniczce ;-)
Katarzyna
#11 Katarzyna 2012-03-22 22:02
Ale fajna spódniczka.Szkoda że nie mam takiej figurki jak Tereska ;-)