Rozmiar: Dł. na środku tyłu: 83 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość: 230  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

I chociaż na schemacie brakuje guzików, to musicie je mieć, nie da się inaczej wskoczyć w płaszczyk. Ciekawi jesteście jakie rękawy zaplanowaliśmy do niego? Pojawią się naprawdę wkrótce. I będą tutaj.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 2 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 3 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 4 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 5 stójka, 2 razy  ze złożonej tkaniny
  • 6 obłożenie przodu, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 7 obłożenie  tyłu, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 8 podszewka przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 9 podszewka tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości.

Wykrój do pobrania

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
25313 wyświetlenia

Komentarze

Błoszyk
#74 Błoszyk 2014-05-26 17:37
a jak wszyć kieszenie?

w żadnym płaszczyku nie widzę kieszeni.
Błoszyk
#73 Błoszyk 2014-05-26 17:21
a jak wszyć kieszenie?
kleszcz
#72 kleszcz 2013-10-06 16:45
kiedy mnie właśnie nie bardzo pasują guziki...widoczne.W tym pomaranczowym płaszcyku guzików nie widać.Czy tam jest zapięcie jakieś?
grahasil
#71 grahasil 2013-10-02 14:00
Guziki musisz sobie, że tak powiem dośpiewać :)
Przyjrzyj się uważnie części 1, którą kroisz dwa razy. Jest tam linia, na której umieścisz guziki na jednej z tych części a dziurki na drugiej.
Ta linia to środek przodu.
kleszcz
#70 kleszcz 2013-10-02 13:20
czy ktoś mógłby mi pomóc?Jakie w tym płaszczyku jest zapiecie?gużiki czytam ale jak zrobione?ukryte na listwie?ale nie widzę przeszycia.Ktoś mógłby mi wytłumaczyć?
1
Bastet
#69 Bastet 2013-01-18 20:30
Cytuję guga:
Witam Wszystkich :) płaszczyk po pierwszej przymiarce i ... mam kilka spostrzeżeń, które może się komuś przydadzą :) wybrałam rozmiar, jaki zazwyczaj kroję z wykrojów papaverowych (dotychczas były to same sukienki) i tym razem płaszczyk wyszedł bardzo dopasowany. Mój materiał to grubsza bawełna z jakąś domieszką, więc przy "starcie" nie dodawałam żadnych luzów, czego teraz odrobinę żałuję. Myślę, że przy krojeniu tego modelu z wełen lub innych grubszych materiałów dobrze dorzucić odpowiednie zapasy lub po prostu skroić rozmiar większy. Nie przewidziałam też zapasu na rozcięcie z tyłu i muszę przyznać, że tego też trochę żałuję, bo wydaje mi się, że płaszczyk lepiej by się układał. Ale poza tym - wykrój obłędny:)

Noooo, pokazalabys jak wyglada na tobie !!!
narele
#68 narele 2012-10-19 21:47
Dzięki. :D myślałam skroić jakieś do tych nowych płaszczyków, bo już jajo znoszę. Nie mogę się doczekać. :lol:
aneta
#67 aneta 2012-10-19 21:26
narele ,juz miałam napisać ,a po co Ci rękawy ,a tu masz znalazłam

//www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/637-gotowy-wykroj-rkawy-do-szwedzkiego-kadubka.html
narele
#66 narele 2012-10-19 21:17
A czy ten płaszczyk ma gdzieś rękawy? bo nie widzę :-?
Katarzyna
#65 Katarzyna 2012-10-12 10:30
Dziękuję :-)