Rozmiar: Dł. na środku tyłu: około 55 cm od talii. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość: 130  cm. Podszewka szerokość 140cm dł. 150cm

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina zamek kryty dł 45cm do wszycia na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Teresa dzisiaj strasznie na sesji marudziła. Trzy razy domalowywałam jej ramiączka, pięć razy zmieniałam szerokość w talii... a i tak kręciła nosem. Tak tak, dyscyplinarne zwolnienie tuż tuż.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 4 razy z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 2 przód, 4 razy z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 3 przód, 2 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny(spójrz, iż szablon należy ułożyć w taki sposób, aby na środku przodu nie pojawił się szew)
  • 4 tył, 4 razy z pojedynczej warstwy tkaniny (góra) oraz 2 razy z pojedyńczej warstwy tkaniny (dół krojony ze skosu)
  • 2 prostokąty o szerokości 8 cm i długości 50cm na ramiączka.

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 3 przód, 2 razy  z pojedynczej warstwy tkaniny(spójrz, iż szablon należy ułożyć w taki sposób, aby na środku przodu nie pojawił się szew)
  • 4 tył, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny (dół sukienki)

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości.

Wykrój do pobrania

Wasze realizacje:
alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
33895 wyświetleń

Komentarze

femke
#41 femke 2016-01-14 20:34
Cytuję Sneg:
Хорошо будет смотреться с драпировкой на чашке. Спасибо автору за выкройку!


как на этом фото?
papavero.pl/photo?pid=20194&o=mr
Sneg
#40 Sneg 2016-01-14 19:50
Хорошо будет смотреться с драпировкой на чашке. Спасибо автору за выкройку!
anusia0001
#39 anusia0001 2013-03-26 11:08
A czy da się załatwić tą kieckę w rozmiarze 52 ? :cry:
suszi23
#38 suszi23 2012-07-20 12:38
papavero mozna prosic o wykrój 48?
czeremcha
#37 czeremcha 2012-06-09 14:31
Wiesz, takie zszywanie boków z góry na dół to taka...hm... szwalnicza, nie krawiecka metoda ;-) Poza tym - tak czy siak musiałabyś złapać razem szwy wierzchu i spodu - te pod biustem i na plecach - bo w trakcie chodzenia mogą się rozsuwać i brzydko będą wyglądać.

Ania
Artiss
#36 Artiss 2012-06-09 13:22
Cytuję Artiss:
Jeśli chodzi o podszewkę,

Zszyłabym części 1,2 i górę 4 z materiału, potem osobno - z podszewki, część z podszewki potraktowałabym jak odszycie, potem zszyłabym 3 i dół 4 - osobno z materiału i podszewki, ale zszyłabym je razem, jednym szwem z częścią górną.
Jest wiele sposobów, ja wybrałabym taki. ;-)

Ania

Dziękuje ci bardzo za radę. Miałam wybrać sposób drugi podany przeze mnie, ale teraz nie wiem czy nie zrobię tak jak ty piszesz.
Jeśli coś to się jeszcze odezwę :)
czeremcha
#35 czeremcha 2012-06-09 12:18
Cytuję Artiss:
Z tymi ramiączkami też nie jestem pewna jak je wszyć.


Z przodu wpuściłabym między materiał i podszewkę, ale - jeśli materiał jest przejrzysty - to podszyłabym pod spód. Z tyłu zostawiłabym nie wszyte do przymiarki, bo musisz indywidualnie ustalić nie tylko długość ramiączek, ale i ich rozstaw - na wypadek, gdyby zsuwały się z ramion.Z tyłu tylko je podszyj.

Ania
czeremcha
#34 czeremcha 2012-06-09 12:17
Cytuję Artiss:
Części 1,2 i 4 góra nie kroimy w podszewce, czli mamy zrobić podwójnie z wierzchniego materiału tak?

To uszyj spód z podszewki. Jednobarwnej. Najlepiej - o kolorze zbliżonym do cielistego. Będzie najbardziej naturalnie wyglądał. Albo - zupełnie kontrastowym. Podkładanie innym kolorem - ba, nawet innym wzorem - może dać bardzo ciekawy rezultat. Najgorzej wyglądają nakładające się na siebie wzory wierzchniego materiału.
Cytuję Artiss:
Jeśli chodzi o podszewkę,

Zszyłabym części 1,2 i górę 4 z materiału, potem osobno - z podszewki, część z podszewki potraktowałabym jak odszycie, potem zszyłabym 3 i dół 4 - osobno z materiału i podszewki, ale zszyłabym je razem, jednym szwem z częścią górną.
Jest wiele sposobów, ja wybrałabym taki. ;-)

Ania
Artiss
#33 Artiss 2012-06-09 00:37
Ok. Kolejne pytanko.
Zabrałam się w końcu za kiecusię. Części 1,2 i 4 góra nie kroimy w podszewce, czli mamy zrobić podwójnie z wierzchniego materiału tak? Pytam bo ten mój jest dość przezroczysty i zastanawiam się czy nie będzie widać różnicy.
Jeśli chodzi o podszewkę, to szyjemy tak jakbyśmy szyli dwie osobne kiecki, a później zszywamy u szczytu (jak odszycie), czy szyjemy przody i tyły, zszywamy je u szczytu, a później już takie połączone razem dopiero zszywamy boki, czy trzecia wersja (nieco absurdalna) wszystko szyjemy od razu podwójnie. Jeśli jeszcze inaczej to też bym prosiła choć słówko podpowiedzi.
Z tymi ramiączkami też nie jestem pewna jak je wszyć.

Mieciu.
Jeden i dwa posty niżej masz odpowiedź.
mieciu
#32 mieciu 2012-05-19 09:41
Mam pytanie czy z satyny tą sukienke też można uszyć?

Papavero czy możecie zasugerować rodzaje materiau z jakich najlepiej uszyc dany typ sukienki ;-)