Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejszy model został przygotowany na wzrost 168 cm.

Materiał:  miękko opadające materiały, szerokość 150 cm, długość 255 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty do wszycia na środku tyłu.

Luz: dużo :-) Spodnie są szerokie, czym niżej tym szerzej, dzięki czemu uzyskały miano spódnico spodni. .

Trzecie spodnie o fantazyjnym kroju. Były już szarawary i alladynki więc przyszła pora na spódnico-spodnie. Kobiece i wygodne. W krótkiej wersji będą idealnym strojem na rower.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 pasek przodu, 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 2 pasek tyłu, 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 3 nogawka, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Aga
#41 Aga 2020-08-30 21:22
Cytuję n.okinczyc:
Podpinam sie do pytania, da sie to uszyc z jakiegoś grubszego materialu? Ewentualnie z czegis bardziej gniotacego sie niz lejacego, np z lnu?

Móc to można, kwestia jak to będzie wyglądać. Jak sztywne to jak dwie karuzele albo dzwony.
n.okinczyc
#40 n.okinczyc 2020-08-30 16:24
Podpinam sie do pytania, da sie to uszyc z jakiegoś grubszego materialu? Ewentualnie z czegis bardziej gniotacego sie niz lejacego, np z lnu?
regina16
#39 regina16 2020-07-23 10:12
spódnico-spodnie- nie ma ich w wykazie w podkategoriach, ciężko sie szuka
ela-sienkiewicz
#38 ela-sienkiewicz 2020-05-20 09:15
Cytuję gagavip:
Czy te spodnie sa na gumie, czy trzeba zamek wszywać?

Można łatwo zmienić wykroj na gumkę. Ja podzieliłam wykroj na połowę przodu i tylu i dodałam po 5 cm w każdej nogawce (między rozcietymi czesciami) by osiągnąć w talii szerokość bioder. Dodałam też 10 cm w górę by podnieść wysokość talii żeby było miejsce na tunel z gumą. Nie wszywalam paska
papavero
#37 papavero 2019-06-28 11:31
Cytuję gagavip:
Czy te spodnie sa na gumie, czy trzeba zamek wszywać?

Zamek.
gagavip
#36 gagavip 2019-06-28 07:43
Czy te spodnie sa na gumie, czy trzeba zamek wszywać?
elethe
#35 elethe 2018-07-30 09:15
https://papavero.pl/images/photos/70112/3023/dscn3873-3-801x534.jpg

spodnie nr 2
elethe
#34 elethe 2018-07-23 14:00
@papavero Mam już te spodnie z lejącej się tkaniny i z cienkiego płócienka bawełnianego a teraz się zastanawiam czy z grubszego materiału można by je uszyć jako spodnie jesienno-zimowe? Czy jednak ten wykrój przy cięższym materiale się nie sprawdzi?
elethe
#33 elethe 2017-07-20 13:58
Moje pierwsze "profesjonalne" szycie i takie śliczne portaski mi wyszły. Do tej pory moje szycie to było poszewki, zasłony czy masa ubranek dla Barbie :) Wykrój jest cudny i na pewno jeszcze będę sobie takie spodnie szyć, bo nosi się je świetnie.
papavero
#32 papavero 2015-09-23 14:19
Cytuję splara:
Cytuję papavero:
synuś to mistrz drugiego planu po prostu :-)

:-) Koniecznie chciał być na zdjęciach ;-) nie dał się odgonić.
Chciałam lepsze zdjęcia zrobić, ale lato się kończy i już chyba nie bedę w nich chodzić...

I ma racje, taki słodziak musi się światu pokazać :-)