Oto obłożenia, którym poświęcona jest dzisiejsza lekcja. Zarówno przód jak i tył zostały przygotowane w taki sposób, abyśmy mogli nimi wykończyć dekolt oraz podkrój pachy. Zauważ, iż szerokość obłożenia pod pachą oraz na środku przodu wynosi około 4-5cm. Na środku tyłu obłożenia są szersze i w naszym przykładzie mają około 10 cm. Dzięki takiemu zabiegowi gotowa sukienka, z tak przygotowanymi obłożeniami, wisząca na wieszaku, nie pokaże nam swoich wnętrzności, czyli podszewki lub jej braku.

     

Zaczynamy od przodu naszej odzieży. Niezależnie od tego, czy będzie to bluzka czy sukienka postępujemy analogicznie. W każdym kroku przedstawiamy różowe oraz szare obłożenia. Przypominamy, iż tak jak w pierwszym odcinku różowe wykorzystać należy w odzieży bez podszewki natomiast szare w odzieży z podszewką.

 

Obłożenia wykonane z całości pracują zupełnie inaczej niż te poznane w poprzednich odcinkach. Dlatego nie możemy w ich przypadku manewrować przy długości pach i dekoltu. Zwężamy jedynie ramiona zgodnie z instrukcją przy każdym pokazanym przykładzie.

  

Na dolnej linii obłożeń skracamy je o około 0,4 cm. Postępujemy tak wyłącznie w przypadku odzieży bez podszewki i tylko wtedy, gdy tkanina będzie w tym miejscu pracować.

 

Z tyłu obłożenia wykonujemy analogicznie jak w przedniej części. Zwężamy jedynie ramiona. Podana wartość (0,2 do 0,5 cm) nie jest dokładną informacją. Zależy to jednak od tkaniny i należy przeprowadzić próbę dla każdej z osobna.

 

 

Poszczególne artykuły z tej serii znajdziesz tutaj:

Przygotowanie obłożeń część I.

Przygotowanie obłożeń część II.

Przygotowanie obłożeń część III.