Rozmiar:  Dł. na środku tyłu 80 / 81 / 82 / 83 / 84 / 85 / 86 / 87 / 89 / 90 / 92 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejszy model został przygotowany na wzrost 168 cm.

Materiał:  miękko opadające materiały, szerokość 150 cm, długość 120 cm. Sztywniejsza tkanina na dół sukienki szerokość 150 cm, długość 90 cm

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty do wszycia na boku oraz guziki do zapięcia listwy z przodu.

Luz: ok.  4 cm w obwodzie.

Tereska otrzymała sukienkę bez falbanek, tak abyście widzieli, gdzie należy je wszyć. Pierwsza falbana powinna zostać przymocowana tuż na linii dekoltu druga w cięciu z przodu które przechodzi z tyłu w cięcie równoległe do linii dekoltu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Tereskę wymienimy na modelkę. W komentarzach prosiliście o grubą i brzydką, jednak nie możemy Wam tego obiecać. Dziś zdjęcie sukienki na przykładowej pięknej dziewczynie. Na drugim zdjęciu kiecka jest bardzo krótka, ale to tylko efekt ułożenia jej na sylwetce w takim celu. Tereska nie posiada również paska na łączeniu dwóch tkanin, jednak jest to tylko prosty pasek wykonany z prostokąta, z którym na pewno poradzicie sobie samodzielnie.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 listwa zapięcia, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 środek przodu, 2 razy ze złożonego materiału
  • 3 boczek przodu, 1 raz ze złożonego materiału
  • 4 dół przodu, 1 raz ze złożonego materiału
  • 5 tył, 2 razy ze złożonego materiału
  • 6 tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • 8-9 falbany, 1 raz ze złożonego materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

5
kornelia
#47 kornelia 2013-05-26 21:49
#46 Guest 2013-05-26 21:48
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
#45 Guest 2013-05-26 21:33
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
2
kornelia
#44 kornelia 2013-05-26 21:20
mam ją tylko na swoim profilu a niektóre z was wstawiały w komentarzach swoje realizacje
kornelia
#43 kornelia 2013-05-26 21:19
uszyłam tą sukienkę ale nie mogę wgrać zdjęcia wiecie jak to się robi ? :-|
wojkam5
#42 wojkam5 2013-01-19 17:13
hmmmm wydrukowałam sobie i się przyglądam temu co mam... wyobrażam sobie że środek przodu i karczek tyłu, skoro po 2 razy kroić to robią jako odszycie... a "rękawy"? na zdjęciu się nie mogę dopatrzeć ale wygląda jakby było odszyte... samemu trzeba kombinować? A w razie czego to tu też będą pasowały rękawki "do wyboru"?
-1
dajana
#41 dajana 2012-06-24 20:58
dziękuję :)
papavero
#40 papavero 2012-06-24 12:56
Cytuję dajana:
Papavero czy ta falbana przy rękawach jest wszyta między 2 a 3 częścią przodu?

Tak. A z tyłu miedzy 5 a 6
dajana
#39 dajana 2012-06-24 12:53
Papavero czy ta falbana przy rękawach jest wszyta między 2 a 3 częścią przodu?
marzena
#38 marzena 2012-06-23 12:25
Cytuję lucyna1:
witajcie!
uszyłam sukieneczkę tylko bez falban jest super polecam wszystkim!

A zdjęcie gdzie??????? :D