Rozmiar:  Dł. na środku tyłu 50,5 / 51 / 51,5 / 52 / 52,5 / 53 / 53,5 / 54 / 55 / 55,5 / 56,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejszy model został przygotowany na wzrost 168 cm.

Materiał:  model B, dzianina szerokość 150 cm, długość 115 cm. Model A, dzianina szerokość 150 cm, długość 160 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty do wszycia na środku tyłu.

Luz: Tym razem luz jest ujemny a dokładnie -2,5 cm. Oznacza to, iż spódnica jest węższa o 2,5 cm w obwodach od wymiarów w tabeli. W związku z tym, użycie materiałów elastycznych jest obowiązkowe.

Model A i B różnią się od siebie tylko jedną częścią. Doskonale widać to na Teresce i jej wiernym klonie.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 pasek przodu, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 3 pasek tyłu, 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 2 przód spódnicy, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 4 tył spódnicy, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.    Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Dorotkas
#50 Dorotkas 2017-08-11 19:18
Uszyta zaraz fotka dzięki za taki fajny model@Papavero( biala )
Dorotkas
#49 Dorotkas 2017-08-03 15:22
Ok
Frania
#48 Frania 2017-08-03 14:55
@Dorotkas Chętnie bym pomogła, ale nie mam doświadczenia we wszywaniu takich zamków. Ta przygoda jeszcze przede mną.
Dorotkas
#47 Dorotkas 2017-08-03 11:29
OK Tak zrobię,dzię :-) ki za pomoc
malboraczka
#46 malboraczka 2017-08-03 09:21
Cytuję Dorotkas:
Dzięki, widzìałam ,ale mój jest taki z koronka ,niei moge jakos wkleic to fotki to teź tak mozna naszyc,jak sadzisz@ malboraczka

@Dorotkas Wiem o jaki Ci chodzi :lol: Na tym tutorialu ona naszyła ten zamek tylko na wierzch materiału i nie będzie go rozpinać. Jeśli twój ma się rozpinać to myślę, że trzeba by jeszcze przeszyć go przy brzegu ząbków. Tak na chłopski rozum(szyję amatorsko i to od niedawna) Przfastryguj zamek w miejscu gdzie go chcesz zamocować , przeszyj stebnówką przy ząbkach żeby się nie odchylał a potem przy brzegu i powinno być dobrze a końcówki albo podwiń albo zostaw fabryczne końcówki. Z tego co widziałam na ubraniach to tak właśnie są przyszyte. :lol:
Dorotkas
#45 Dorotkas 2017-08-02 22:20
Dzięki, widzìałam ,ale mój jest taki z koronka ,niei moge jakos wkleic to fotki to teź tak mozna naszyc,jak sadzisz@ malboraczka
malboraczka
#44 malboraczka 2017-08-02 21:18
Cytuję Dorotkas:
Mam takie pytanie jak sie wszywa taki zamek z koronka ozdobny wiem ze na wierzchu, i to tyle czy coś wiecej podpowie ktoś@Frania moze ,co plis

@Dorotkas Znalazłam taki instruktaż naszywania zamka na wierzchu może Ci pomoże :lol: szyj-ze-mna.blogspot.com/2013/10/niedzielne-pozdrowienia-dla-moich.html
Dorotkas
#43 Dorotkas 2017-08-02 19:33
Mam takie pytanie jak sie wszywa taki zamek z koronka ozdobny wiem ze na wierzchu, i to tyle czy coś wiecej podpowie ktoś@Frania moze ,co plis
papavero
#42 papavero 2016-04-06 10:00
OK ;-)
Sneg
#41 Sneg 2016-01-17 13:09
Cytuję Frania:
@ Sneg
Dziękuję za odpowiedź. : - )

Не за что. К этому платью, шью еще болеро .