Rozmiar:  Dł. na środku tyłu 90 / 91 / 92 / 93 / 94 / 95 / 96 / 97 / 98 / 99 / 100 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejszy model został przygotowany na wzrost 168 cm.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość 120 cm, podszewka  szerokość 150 cm, długość 110cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina,  guzik.

Luz: 4 cm w obwodzie.

Na szablonie nie ma pętelki, jednak pamiętajcie o jej przygotowaniu. Potrzebna jest bowiem do zapięcia guzika z przodu. Zaszewki mają swój początek w łezce, ot taka fantazja konstruktora.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 tył, 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 tył, 1 raz ze złożonego materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.    

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#23 papavero 2017-06-04 18:36
Cytuję jhroyko:
Estrecho en el àrea del busto. En especial si se le agregan mangas. Tengo busto 36DD (90) y necesite agregar para el pecho. (vestido azul con boton dorado al frente)

For larger breasts we recommend sizes X, XY and XYZ in the latest articles. :-)
jhroyko
#22 jhroyko 2017-06-04 18:27
Estrecho en el àrea del busto. En especial si se le agregan mangas. Tengo busto 36DD (90) y necesite agregar para el pecho. (vestido azul con boton dorado al frente)
donerica
#21 donerica 2013-10-09 12:19
Ikea fabric ? I use it often as well ... love their designs ...
alice5
#20 alice5 2012-07-26 14:47
Sukienka świetna,ale gdzie mam szukać rękawków do roz.46? Pomocy!!!!!!!!!!!
Celodop
#19 Celodop 2012-07-22 21:58
aneta
#18 aneta 2012-07-11 19:56
ktoś już uszył ,tą sukienkę ?
destiny
#17 destiny 2012-07-04 23:48
Zabrałam się dziś za tę sukienkę, ale coś mi za bardzo nie idzie. Cały dekolt łącznie z łezką i zaszewkami jest jakoś za wysoko, bardzo pod szyją. Przy paszkach bardzo odstaje. Nie wiem, czy dam radę ją jakoś dopasować, jutro wrzucę zdjęcie, może coś mi poradzicie :sad:
czeremcha
#16 czeremcha 2012-07-03 22:31
Wystarczyłoby, ale czy warto?

Zgubią się wtedy zaszewki przy dekolcie... Optycznie się zgubią - dorysuj die kreski w miejscu zaszewek... To już nie będzie "ta" sukienka...

Ania
Nikita
#15 Nikita 2012-07-03 17:00
Sukienusia ładna i prościutka, jednakczy wystarczy dodać zaszewki pionowe żeby ładie ją dopasować do figury?
brzoskwiniowepysia
#14 brzoskwiniowepysia 2012-06-30 22:38
Cytuję czeremcha:
Podszewka w całości pokrywa się z wykrojem sukienki. Odszycia /obłożenia/niepotrzebne ;-)

Ania

Cytuję czeremcha:
Podszewka w całości pokrywa się z wykrojem sukienki. Odszycia /obłożenia/niepotrzebne ;-)

Ania

Ależ ze mnie gapa :lol: