Rozmiar:  Dł. na środku tyłu 95,5 / 96,5 / 97 / 98 / 98,5 / 99 / 100 / 101  cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejszy model został przygotowany na wzrost 168 cm.

Materiał:  dzianina szerokość 150 cm, długość 200 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty do wszycia na środku tyłu.

Luz: Sukienka jest węższa od rozmiarów w tabelce o ok. 3 cm.

Teresa dostała sukienkę bez rękawów. W końcu dziś mamy 30 stopni na zewnątrz.  Czarny szkic sukienki pokazuje nam cięcia. Przód wykonany został z  jednego elementu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Oto zdjęcia naszego modelu. Zostały zrobione w grudniu, gdy za oknem również było 30 stopni, jednak poniżej zera. Tak więc 60 stopni różnicy w stosunku do dnia dzisiejszego zmieniło sukienkę na model z długimi rękawami.Oczywiście rękaw znajduje się na szablonie.

altalt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0236.jpg

Sukienka dla dużej księżniczki.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

 

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • 3 tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • 4 rękaw, 1 raz ze złożonego materiału

   Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Wasze śliczne realizacje:

alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#53 papavero 2015-01-31 13:59
Cytuję thedarksideoflight:
Coś się zbuntowało i zjadło mi część komentarza. Szyłam póki co z rozciągliwych tkanin, strasznie kusi mnie uszycie tej sukienki z czystej bawełny, ale nie mam pojęcia co trzeba zmienić w wykroju żeby uszyć z nierozciągliwego materiału, mogę prosić o jakieś wskazówki?

Po pierwsze wybierz większy rozmiar. Wydłuż na wszelki wypadek troszkę ramiona, aby się nie okazało, że rękawy wchodzą Ci za wysoko na ramię. Zostaw sobie może nieco szersze dodatki na szwy, aby móc gdzieniegdzie skorygować. I nie tnij od razu rękawa, być może będzie potrzebne pogłębienie paszki.
thedarksideoflight
#52 thedarksideoflight 2015-01-31 11:39
Coś się zbuntowało i zjadło mi część komentarza. Szyłam póki co z rozciągliwych tkanin, strasznie kusi mnie uszycie tej sukienki z czystej bawełny, ale nie mam pojęcia co trzeba zmienić w wykroju żeby uszyć z nierozciągliwego materiału, mogę prosić o jakieś wskazówki?
thedarksideoflight
#51 thedarksideoflight 2015-01-31 11:36
thedarksideoflight
#50 thedarksideoflight 2015-01-31 11:21
Cudowny wykrój, bajecznie się szyło i świetnie współgra z moją sylwetką
donerica
#49 donerica 2013-10-08 19:28
My first url image ...
donerica
#48 donerica 2013-10-08 13:40
All finished now ... lowered the neckline, added bias and an little felt apple ...
//www.papavero.pl/galeria/22955-donerica/photo?albumid=1404&photoid=12943
donerica
#47 donerica 2013-10-07 22:40
First picture of full dress (sleeves included) ...
//www.papavero.pl/galeria/22955-donerica/photo?albumid=1404&photoid=12941
*Natka*
#46 *Natka* 2013-09-02 22:51
Cytuję *Natka*:
Uszyłam ją bez rękawów. Jest rewelacyjna. Chciałabym do niej doszyć zwykłe, proste, w miarę wąskie rękawy. Papavero, z którego wykroju rękawy będą pasowały do tej sukienki? Mogą być z tego wykroju? //papavero.pl/wykroje-do-pobrania/869-869.html

Nie dostałam odpowiedzi, ale użyłam rękawów z wykroju na czerwoną sukienkę i pasują.
*Natka*
#45 *Natka* 2013-08-31 23:25
Uszyłam ją bez rękawów. Jest rewelacyjna. Chciałabym do niej doszyć zwykłe, proste, w miarę wąskie rękawy. Papavero, z którego wykroju rękawy będą pasowały do tej sukienki? Mogą być z tego wykroju? //papavero.pl/wykroje-do-pobrania/869-869.html
clara
#44 clara 2013-08-29 00:01
Cytuję donerica:
Best to use a very stretchy fabric ? Like jersey ?

jersey fabric will be perfect