Rozmiar:  116-164

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 164:  90 cm kreszowanej tafty, 75 cm gładkiej tafty, 165 cm atłasu. W naszej sukience wykorzystaliśmy białe tkaniny.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy do jedwabiu, gumka dł 50cm, 6 kwiatków do ozdobienia upięć, zamek kryty.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej.

 

Ile małych księżniczek tyle upodobań. Z tego właśnie powodu każda komunijna sukienka będzie z zupełnie innej bajki. Dziś biała księżniczka z upięciami na wierzchniej warstwie dołu sukienki. Upięcia ozdobione maluśkimi kwiatuszkami. Marszczone rękawki, kokarda i piękne uśmiechy na twarzach. Całość tworzy piękny zestaw. Nasza modelka ma na sobie dodatkowo tiulową półhalkę, o której niebawem.

sjp306 01Kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij na obrazek aby zobaczyć jego powiększenie.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód, 2 razy ze złożonego materiału,
 • 2 przód, 1 raz ze złożonego materiału, 
 • 3 tył, 2 razy ze złożonego materiału, 
 • 4 tył, 1 raz ze złożonego materiału,
 • 5 rękaw, 1 raz ze złożonego materiału,
 • 6 mankiet, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • prostokąt na wierzchnią warstwę dołu sukienki, szerokość 140 cm, długość 55 / 57 / 59 / 61 / 63 / 65 / 67 / 69 / 71 cm.
 • 2 prostokąty na falbanę doszytą do spodniej warstwy sukienki, szerokość: 80 / 83 / 86 / 91 / 95 / 98 / 103 / 105 cm, długość 30 cm
 • prostokąt na kokardę i pasek,

 

   Kliknij na obrazek, aby zobaczyć jego powiększenie.

 Przepis szycia:

 1. W wyciętych elementach podklejamy miejsce wszycia zamka i dekolt, wykorzystujemy do tego wkład odzieżowy do jedwabiu.
 2. Zszyj zaszewki w przodzie i tyłach, także w podszewce.
 3. Zszyj boki w spódnicy i dolnej falbanie. Szwy obrzuć, zaprasuj do tyłu.
 4. Obrzuć szwy środka tyłu, nastęnie wykonaj szew środkowy zostawiając miejsce na zamek. Szew rozprasuj.
 5. Zszyj obrzucony szew środkowy w górnej falbanie zostawiając miejsce na zamek. Podwiń dół szwem obrębiającym na 0,5 cm a następnie raz jeszcze na 1 cm.
 6. Przymarszcz górną falbanę i doszyj ją do górnej części sukienki.
 7. Doszyj dolną falbanę do spodniej części spódnicy, szew obrzuć, zaprasuj w dół. Podwiń dolną fablanę tak samo jak górną. Całość doszyj do górnej części podszewki.
 8. Wykonaj długi pasek do przewiązania w talii.
 9. Odprasuj nową sukienkę.

 

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wymiary dzieci, wzrost 122 128 134 140 146 152 158
obwód klatki piersiowej 60 64 68 72 76 80 84
obwód pasa 53 56 59 62 63 64 65
obwód bioder 70 74 78 82 86 90 94

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu.
  

Czekamy na Wasze realizacje:

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
16333 wyświetlenia

Komentarze

mebillbill
#3 mebillbill 2013-05-24 11:54
Great, thank you so much,
Liliana
#2 Liliana 2013-03-25 10:06
Wszystko ok, ale pozycja dziewczynki na pierwszej fotce godzi w moje poczucie estetyki, taka sztuczna jest...
lucyna1
#1 lucyna1 2013-03-20 09:28
śliczna na pewno uszyję !!