Witaj na papaverowych aukcjach

Niezmiernie nam miło, że przeglądasz nasz asortyment. Z przyjemnością zaopatrzymy Cię w dodatki i akcesoria krawieckie. A wszystko po to, aby wspólna droga przez szycie była jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

Komplet krzywików krawieckich

Wykonane z czarnej plexi pięknie błyszczącej. Wygodne i pomocne przy konstrukcji odzieży. Do transportu zabezpieczone z obu stron folia ochronną, którą należy zdjąć. Krzywiki krawieckie to obowiązkowe wyposażenie każdej pracowni krawieckiej. Zarówno tej profesjonalnej, jak i tej, która jest hobbystycznym kącikiem w domu. Krzywiki przydadzą się nie tylko do konstrukcji odzieży od podstaw. Chociaż niewątpliwie przy tej czynności są niezbędne. Są niezastąpionym pomocnikiem przy modelowaniu, przerabianiu szablonów i dostosowywaniu ich do własnych potrzeb. Poniżej krzywiki opisane dokładnie w takiej kolejności, jak widać je na pojedynczych zdjęciach.

PAMIĘTAJ: krzywiki z obu stron powleczone są folia ochronną. Folia te może mieć różne kolory, ale na pewno tam jest i należy ją zdjąć. Ona chroni krzywiki w transporcie, ale jej pozostawienie na krzywikach na dłużej nie jest wskazane.

Finka. Najmniejszy krzywik w zestawie. Jego wymiary to 39 cm x 7 cm. Mały i poręczny krzywik do modelowania drobnych elementów. Szpiczasty koniec umożliwia modelowanie rogów np. w kołnierzykach. Druga strona krzywika pomaga otrzymać zaokrąglone rogi chociażby przy kreśleniu stójki, pasków czy patek. Przydatny również podczas modelowania linii bioder w spódnicach.

Szabelka. Jej wymiary to 70 cm x 5 cm.Jest bardzo długa i ma bardzo delikatną krzywiznę. Wyprofilowana w taki sposób, aby z łatwością można było modelować na przykład nogawki w spodniach. Nieoceniona w przypadku modelowania długich sukni, trenów a także wszelkich cięć, które posiadają tylko delikatną krzywiznę.

Śmigło. Jego wymiary to 60 cm x 9 cm. Z jego pomocą będziemy modelować długie lekko zakrzywione kształty. Długie suknie, spódnice lub nogawki w spodniach. Z nim przygotujemy pięknie wymodelowane godety, kliny w wieczorowych sukniach oraz wiele innych długich elementów.

Sierp. Jego wymiary to 48 cm x 12 cm. Niezbędny pomocnik przy modelowaniu podkroju spodni. Nie jest to jego jedyne zadanie, wykorzystać możesz go również przy modelowaniu fantazyjnych cięć na szablonach. Jego wąskie końce również przydatne będą do konstrukcji drobnych elementów z zaokrąglonymi rogami, jak stójki, mankiety, patki.

Tasak. Jego wymiary to 39 cm x 12 cm. Dzięki niemu wymodelujesz piękne podkroje pach. Umożliwia pracę nad główką rękawa. Bardzo przydatny podczas modelowania pasków, kształtów zaszewek i wielu innych dość krótkich linii. Jest to niewątpliwie najważniejszy krzywik krawiecki, bez którego nie można się obejść. Kształt idealny, poręczny i wygodny. Umożliwia pracę w wielu miejscach przy konstrukcji.

Ślimak. Bardzo fajny i uniwersalny krzywik. Tak samo jak tasak, idealnie pasuje do pracy nad paszkami i główkami rękawów. Ma nieco inną krzywiznę, która pozwala kreślić z pomocą ich obu bardzo wygodnie te części szablonu. Pomocny również przy modelowaniu innych krótkich linii. Może nie jest tak ważny jak tasak, ale zbyt dużo mu nie ustępuje swą przydatnością.

Pokrowiec. Do kompletu krzywików dołączony jest pokrowiec. Kolor pokrowca  dobierany jest losowo do paczki, zazwyczaj jest to szary pokrowiec uszyty z pikowanej alcantary - taki materiał zapewnia mu nieco sztywności a watolina w środku zabezpiecza krzywiki przed zarysowaniem. (No i w takiej watolince krzywiki po prostu nie marzną i jest im najzupełniej w świecie milutko ;-) )

Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.

Zastosowanie

Produkt pomocny w konstrukcji i modelowaniu form i szablonów krawieckich. Zarówno przy pracy z szablonem od podstaw jak i do przemodelowywania gotowych form i szablonów. Poniżej znajdziesz instrukcję użycia krzywików, opis wszystkich poszczególnych oraz omówienie zastosowania tasaka.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Dane techniczne produktu

Grubość materiału, z którego wykonano krzywiki 2 mm.
Krzywik wykonany z błyszczącej czarnej pleksy.